PŚ w Zakopanem. Powrót Króla! K. Stoch: trzeci skok był zdecydowanie najlepszy

Kamil Stoch ponownie najlepszy! Polak – choć po pierwszej serii plasował się na szóstej pozycji – wygrał niedzielny konkurs w Zakopanem. Dla naszego reprezentanta było to dwudzieste zwycięstwo w zawodach cząstkowych zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Kamil Stoch doskonale wpisał się w atmosferę Zakopanego. Dwukrotny mistrz olimpijski po pierwszej serii zajmował szóstą pozycję. W drugiej nie miał sobie równych. Na Wielkiej Krokwi zwyciężył po raz czwarty w karierze.

Podwójny mistrz olimpijski oddał skoki o długości 130,5 i 131 m. Rywale lądowali wprawdzie dalej, ale przy lepszych warunkach pogodowych.

Jestem zadowolony z pracy, jaką dzisiaj wykonałem. Uważam, że oddałem trzy dobre skoki. Ten trzeci był zdecydowanie najlepszy, co widać było po mojej reakcji po skoku – podkreślił Kamil Stoch.

Na Wielkiej Krokwi po raz kolejny bardzo dobrze spisał się Piotr Żyła, który zajął szóste miejsce.

Skoki bardzo dobre. W drugim trochę przyspałem na progu, dlatego był odrobinę gorszy, ale mimo to było bardzo dobrze. Cały weekend był dla mnie super – podkreślił drugi zawodnik 65. Turnieju Czterech Skoczni.

W czołowej dziesiątce mieliśmy jeszcze jednego Polaka – 8. lokatę wywalczył Dawid Kubacki. 12. miejsce zajął Maciej Kot, 14. był Jan Ziobro, a 24. Stefan Hula. Z postawy wszystkich zawodników zadowolony był prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Jest wszystko dobrze. Wiele miesięcy solidnego przygotowania i tego przygotowania wystarczy nie tylko do Lahti, ale i do Planicy. Jestem o tym absolutnie przekonany – zaznaczył prezes PZN.

Zwycięzca dzisiejszej rywalizacji podziękował wszystkim, dzięki którym mógł sięgnąć po 20. wygraną w karierze.

Dziękuje wszystkim, którzy się tutaj zebrali, dziękuje za te oklaski i gratulacje. Dziękuję przede wszystkim kibicom, którzy tak licznie zgromadzili się pod Wielką Krokwią – mówił Kamil Stoch.

Dwukrotny mistrz olimpijski powiększył swoją przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Danielem Andre Tande do 130 pkt. Piątą lokatę w całym cyklu zachował Maciej Kot, a dziewiątą Piotr Żyła.

Za polskimi skoczkami doskonały weekend na Wielkiej Krokwi. Drugie miejsce reprezentacji i dzisiejsze zwycięstwo Kamila Stocha jeszcze bardziej rozbudziły nasze apetyty przed mistrzostwami w Lahti. Te zbliżają się wielkimi krokami.