PŚ w Lathi. Zwycięstwa Randall oraz Golberga w sprincie dowolnym

Amerykanka Kikkan Randall oraz Norweg Paal Golberg okazali się nalepsi w rywalizacji biegaczy narciarskich w sprincie techniką dowolną, rozgrywanych w fińskim Lahti.

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych wyprzedziła 0,56 sek. Słowenkę Katję Visnar. Na trzeciej pozycji zawody ukończyła inna zawodniczka z USA- Sophie Candwell- która do zwyciężczyni straciła  0,89 sek. W półfinale rywalizacji sprintu odpadła Norweżka Marit Bjoergen. Mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk z powodu kontuzji zdecydowała, iż w tym sezonie nie wystartuje już w zawodach Pucharu Świata. Jedyna z Polek startujących w tych zawodach, Sylwia Jaśkowiec, ukończyła zawody na 52. miejscu.

Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Paal Golberg. Norweg okazał się o 0,76 sek. lepszy od Rosjanina Aleksieja Pietuchowa. Na trzecim miejscu finiszował rodak Golberga-  Eirik Brandsdal, który do zwycięzcy stracił 1,27 sek. Reprezentanci Polski nie zachwycili. Najlepszy z nich- Maciej Staręga- sklasyfikowany został na 31. pozycji.