PŚ w biathlonie. Zwycięstwo Hildebrand, trzy Polki z punktami

Franziska Hildebrand zwyciężyła w sprinterskim biegu biathlonowym na 7.5 km w Ruhpolding. Niemka finiszowała przed liderką Pucharu Świata Gabrielą Soukalovą oraz Finką Kaisą Makarainen. Najlepsza z Polek Krystyna Guzik uplasowała się na 24. miejscu. Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyły także Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz.

Kibice, którzy przybyli podziwiać zmagania zawodniczek, nie mogli czuć się rozczarowani. Walka o podium była niezwykle zacięta, a kluczem do sukcesu w dzisiejszych zawodach okazało się bezbłędne strzelanie, co najmocniej odczuła czwarta na mecie Laura Dahlmeier.

Biathlon World Cup in RuhpoldingSprint wygrała Niemka Franziska Hildebrand, która poza bezbłędnym strzelaniem popisała się dobrą formą biegową. Po pierwszym strzelaniu kijek zgubiła Gabriela Soukalova. Liderkę Pucharu Świata ten błąd kosztował kilka cennych sekund, przez co ostatecznie finiszowała na 2. pozycji, przegrywając z Hildebrand o zaledwie 0.3s. Podium uzupełniła Kaisa Makarainen. Finka również nie spudłowała na strzelnicy i do końca biła się o triumf. Na ostatnim kilometrze zaczęła odrabiać straty, lecz sił starczyło tylko na 500 metrów, w efekcie czego zakończyła zmagania na 3. miejscu.

Czwarta w w dzisiejszych zawodach Laura Dahlmeier zaliczyła jeden niecelny strzał, ale na trasie spisała się fantastycznie, dzięki czemu mogła uplasować się w czołówce. Niewiele brakowało, a Niemka z jednym pudłem wskoczyłaby na podium. Ostatecznie do Makarainen zabrakło jej zaledwie pół sekundy.

Najlepsza z Polek – Krystyna Guzik – zajęła 24. pozycję. 32-letnia biathlonistka spudłowała na pierwszym strzelaniu w pozycji leżącej i nie potrafiła już odrobić strat na trasie. Z 26. czasem finiszowała Magdalena Gwizdoń. Wydawało się, że może ona powalczyć o pierwszą dziesiątkę po pierwszym bezbłędnym strzelaniu, jednak w stójce zaliczyła aż dwa pudła i marzenia o większej zdobyczy punktowej się rozwiały. W czołowej trzydziestce zmagania zakończyła także Monika Hojnisz (28. lokata).Weronika Nowakowska (47.) oraz Kamila Żuk (90.) spisały się już znacznie gorzej.

Biathlon World Cup in RuhpoldingW klasyfikacja generalnej Pucharu Świata nie zaszły większe zmiany. Pozycję liderki zachowała Gabriela Soukalova, która zwiększyła przewagę nad drugą Marie Dorin Habert do 37 punktów. Najlepsza z Polek – Krystyna Guzik – awansowała na 19. miejsce.

Jutro panie wystartują w biegu pościgowym na 10 km. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 15:15.