PŚ w biathlonie. Soukalova najlepsza w sprincie, przeciętny występ Polek

Zwycięstwem Gabrieli Soukalovej zakończył się biathlonowy bieg sprinterski w szwedzkim Oestersund, zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dość przeciętnie wypadły reprezentantki Polski. Najlepsza z nich Weronika Nowakowska zajęła 21. miejsce.

Pierwszą w obecnym sezonie, a dziewiątą w karierze wygraną Soukalova zawdzięcza bezbłędnemu strzelaniu, a przede wszystkim doskonałej formie biegowej. Na mecie Czeszka pojawiła się równo piętnaście sekund przed drugą Włoszką Federicą Sanfilippo, dla której jest to największy sukces w dotychczasowych startach w Pucharze Świata. Podium uzupełniła natomiast Ukrainka Olena Pidruszna. Słabo wypadła tym razem zwyciężczyni czwartkowych zawodów na 15 km – Dorothea Wierer, zajmując dopiero 20. pozycję.

Biathlon World Cup in OstersundBiathlon World Cup in Ostersund

Tuż za Włoszką uplasowała się Weronika Nowakowska. Reprezentantka Polski zaliczyła dwa pudła na strzelnicy i do triumfatorki dzisiejszego biegu straciła blisko siedemdziesiąt pięć sekund. Punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu zainkasowały jeszcze trzy biało-czerwone – Magdalena Gwizdoń była 24., dwanaście miejsc niżej znalazła się Monika Hojnisz, a 39. lokatę zajęła Kinga Mitoraj. Poniżej oczekiwań spisała się z kolei Krystyna Guzik (45. pozycja).

Jutro, na zakończenie rywalizacji w Oestersund, zaplanowano bieg pościgowy na 10 km. Początek zawodów o godzinie 13:30.