PŚ w biathlonie. Słaby występ Polek w cieniu niemieckiej dominacji

Polskie biathlonistki odnotowały kolejny słaby występ w zawodach Pucharu Świata. Punkty w rozegranym w Hochfilzen sprincie wywalczyły tylko Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń. 41. miejsce zajęła Weronika Nowakowska.

Biało-czerwone nie zwojowały dziś austriackiego Hochfilzen. Jedno pudło na strzelnicy odnotowała 19. na mecie Krystyna Guzik, zaś dwukrotnie myliły się 35. Magdalena Gwizdoń, 41. Weronika Nowakowska i 49. Monika Hojnisz.

biaathlon-niemcy-austria (2)Słaba postawa Polek była jedynie tłem wobec zaciętej walki o podium dzisiejszych zawodów. Ostatecznie jako pierwsza linię mety przekroczyła Franziska Hildebrand z Niemiec, która – dzięki bezbłędnemu strzelaniu i świetnym biegu – pokonała drugą na mecie i także nieomylną Maren Hammerschmidt. Jedno pudło odnotowała trzecia na podium Miriam Goessner.

Szanse na kolejny dobry rezultat pogrzebały w trakcie drugiego strzelania Marie Dorin Habert i Tiril Eckhoff. Francuzka spudłowała dwa razy, zaś Norweżka aż trzy. Formy z początku poprzedniego sezonu wciąż nie może odnaleźć Kaisa Makarainen. Finka, choć w biegu radziła sobie rewelacyjnie, aż czterokrotnie chybiała na strzelnicy, przez co zajęła 28. lokatę.