PŚ w biathlonie. Przebłysk Gwizdoń, Dahlmeier ponownie na szczycie

Magdalena Gwizdoń zajęła wysoką 8. lokatę w biathlonowym biegu ze startu wspólnego rozegranym w Ruhpolding. 12. miejsce wywalczyła inna reprezentantka Polski – Monika Hojnisz. Po zwycięstwo sięgnęła Niemka Laura Dahlmeier.

Kluczem do sukcesu dla 36-letniej Gwizdoń było dziś bezbłędne strzelanie. Polka, choć w biegu trudno było jej doścignąć rywalki, zdołała zająć pozycję w czołowej dziesiątce. Linię mety przekroczyła niemal jednocześnie z liderką Pucharu Świata – Gabrielą Soukalovą, do której straciła 1,5 sek.

Pozycja w czołówce nie byłaby problemem dla Moniki Hojnisz, gdyby… lepiej radziła sobie na strzelnicy. Dwa pudła i strata 1 min 15 sek. do zwyciężczyni wystarczyła do zajęcia wysokiej, choć nie do końca satysfakcjonującej 12. lokaty. Punkty Pucharu Świata wywalczyła również trzecia z biało-czerwonych – 22. pozycja padła łupem Krystyny Guzik.

biathlon-dahlmeier (1)Dobra postawa Polek była tłem wobec zaciętej batalii o podium. Na pierwszym miejscu ponownie uplasowała się Niemka Laura Dahlmeier. 15 sek. po niej finiszowała Francuzka Marie Dorin Habert (raz nie trafiła w tarczę). Dwukrotnie na strzelnicy myliła się Tiril Eckhoff, która – dzięki dobrej formie biegowej – na metę wpadła niemal jednocześnie z bezbłędną Anais Bescond. Norweżka o centymetry wyprzedziła rywalkę i stanęła ostatecznie na najniższym stopniu podium.