PŚ w biathlonie. Polski dzień w Canmore – Guzik druga, Hojnisz czwarta!

Polskie biathlonistki zaprezentowały wyśmienitą formę w trakcie biegu sprinterskiego w kanadyjskim Canmore. Drugie miejsce, ze stratą zaledwie 7,5 sek. do zwycięskiej Oleny Pidrusznej, zajęła Krystyna Guzik. Tuż za podium, mimo jednego „pudła” na strzelnicy, uplasowała się Monika Hojnisz.

biathlon-Puchar-Świata-Guzik (2)Wielki dzień polskiego biathlonu nareszcie stał się faktem. Krystyna Guzik, choć wydawało się, że dzięki bezbłędnemu strzelaniu wygra swoje pierwsze zawody Pucharu Świata, musiała ostatecznie zadowolić się drugą pozycją. To wyrównanie jej najlepszego rezultatu w karierze i zarazem jedyne podium reprezentantów Polski tej zimy. Sztuka ta nie udała się żadnemu przedstawicielowi biało-czerwonych barw w skokach narciarskich czy biegach.

Ostatecznie Guzik straciła 7,5 sek. do najszybszej w Canmore Oleny Pidrusznej. Na najniższym stopniu podium stanęła Dorothea Wierer. 1,7 sek. słabsza od Włoszki była kolejna z Polek – Monika Hojnisz (4. pozycja). Punkty Pucharu Świata wywalczyła jeszcze Magdalena Gwizdoń, która dwukrotnie myliła się na strzelnicy. Formy sprzed roku wciąż nie może odzyskać Weronika Nowakowska. Szansę na dobrą lokatę przekreśliła dziś czterema nietrafionymi strzałami.

Na 7. lokacie w Canmore uplasowała się liderka Pucharu Świata – Gabriela Soukalova. W klasyfikacji generalnej Krystyna Guzik jest 12., Magdalena Gwizdoń – 16., zaś Monika Hojnisz – 19.