PŚ w biathlonie: Nowakowska-Ziemniak 8. w sprincie, triumf Domraczewej

Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 8 miejsce w zawodach biathlonowego Pucharu Świata, które odbyły się w niemieckim Oberhofie. W sprincie na dystansie 7,5 km zwyciężyła Białorusinka Daria Domraczewa, przed Kaisą Makarainen i Oleną Pidruszną.

W zawodach wystartowało pięć Polek. Pierwsza na trasie pojawiła się Nowakowska -Ziemniak. 27- letnia zawodniczka spudłowała dziś dwukrotnie, po jednym strzale w pozycji stojącej i leżącej. Dobry bieg pozwolił jej jednak na wysoką 8. lokatę w dzisiejszych zawodach. Przyzwoicie spisały się pozostałe polskie zawodniczki. Zarówno Magdalena Gwizdoń, jak i Krystyna Pałka spudłowały po dwa strzały. Pierwsza wywalczyła 16, a druga 23 pozycję. 42 była Monika Hojnisz, a 50 Paulina Bobak.

Bezbłędnym strzelaniem popisała się dzisiaj Olena Pidruszna. Ukrainka słabiej pobiegła, dzięki czemu na drugim stopniu podium stanęła dziś Kaisa Makarainen. Finka na strzelnicy myliła się dwukrotnie, jeden raz więcej niż zwyciężczyni dzisiejszego biegu Darii Domraczewej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pierwsze miejsce utrzymała Gabriela Soukalowa. Czeszka ma już tylko 3 punkty przewagi nad siódmą w Oberhofie Walią Semerenko. Dzisiejsza zwyciężczyni, Daria Domraczewa jest 9. Najlepsza z Polek, Krystyna Pałka, spadła z 10. na 13. pozycję. Nowakowska-Ziemniak jest 28.

W jutrzejszym biegu pościgowym wystartują wszystkie Polki. Ósma dzisiaj, Weronika Nowakowska-Ziemniak wybiegnie na trasę ze stratą minuty i 20 sekund do Domraczewej.

W rozgrywanym dzisiaj sprincie mężczyzn zwyciężył Norweg Emil Hegle Svendsen, o 0,4 sekundy wyprzedzając swojego utytułowanego rodaka Ole Einara Bjoerndalena. Trzeci był lider Pucharu Świata, Francuz Martin Fourcade.