PŚ w biathlonie. Bieg pościgowy dla Dahlmeier, trzy Polki z punktami

Pewną wygraną Laury Dahlmeier zakończył się biathlony bieg pościgowy na 10 km, rozegrany w austriackim Hochfilzen. Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyły dziś trzy Polki, a najlepsza z nich Krystyna Guzik uplasowała się na 19. pozycji.

Dahlmeier została kolejną reprezentantką Niemiec, obok Franziski Hildebrand, która zwyciężyła w tegorocznych zawodach Pucharu Świata w Hochfilzen. Kluczem do triumfu 22-letniej biathlonistki okazało się niemal bezbłędne strzelanie – na dwadzieścia prób spudłowała zaledwie raz.

Druga na mecie Maren Hammerschmidt straciła do swojej rodaczki nieco ponad 13 sekund, z kolei trzecia Gabriela Soukalova – 18.5 sekundy. Czeszka zachowała jednocześnie pozycję liderki całego cyklu.

IBU Biathlon World CupIBU Biathlon World Cup

Na trasie dzisiejszego biegu pościgowego zaprezentowały się trzy Polki. Niestety, żadna z biało-czerwonych nie odegrała znaczącej roli – najlepiej z nich wypadła Krystyna Guzik, która trzykrotnie pomyliła się na strzelnicy i w efekcie zajęła 20. miejsce.

Punkty do klasyfikacji generalnej PŚ zainkasowały również 25. Magdalena Gwizdoń oraz 26. Weronika Nowakowska. Dopiero na 41. pozycji zawody ukończyła Monika Hojnisz.

Jutro, na zakończenie trzydniowej rywalizacji w Hochfilzen, panie wystartują w sztafecie 4×6 km. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 11:15.