PŚ w Titisee-Neustadt. Freitag najlepszy w jednoseryjnym konkursie

Zwycięstwem Richarda Freitaga zakończyły się niedzielne indywidualne zmagania Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Niemiec w końcowej klasyfikacji zawodów wyprzedził Andreasa Wellingera i Daniela Andre Tandego. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – zajął szóste miejsce. Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych rozegrano tylko jedną serię konkursową.

Silny wiatr oraz opady deszczu mocno utrudniły rywalizację w Titisee-Neustadt. Pierwsza seria zawodów pierwotnie miała się rozpocząć o godz. 15:30. Ostatecznie organizatorzy zdecydowali, że konkurs zostanie przeprowadzony o 17:00 i będzie składał się tylko z jednej serii.

W trudnych warunkach najlepiej z Polaków zaprezentował się Kamil Stoch, który dzięki wynikowi 130.5 m ukończył zmagania na szóstej pozycji. Tuż za czołową „dziesiątką” uplasowało się dwóch kolejnych biało-czerwonych. Jedenaste miejsce ze skokiem na odległość 127.5 m zajął Dawid Kubacki, zaś trzynaste – Stefan Hula, który uzyskał 124 m.

Dziewiętnastą lokatę wywalczył Piotr Żyła (128 m). Kolejny punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobył także Jakub Wolny, sklasyfikowany na trzydziestej pozycji (109.5 m). O pechu mógł mówić z kolei Maciej Kot. Triumfator Letniego Grand Prix z zeszłego roku skoczył 118.5 m, jednak po wylądowaniu zaliczył upadek i ostatecznie zajął trzydzieste drugie miejsce.

Świetną dyspozycję z początku sezonu potwierdził Richard Freitag. Niemiec uzyskał aż 145 m i wyprzedził swojego rodaka Andreasa Wellingera (139.5 m). Podium uzupełnił Daniel Andre Tande po próbie na odległość 135.5 m.

Richard Freitag po trumfie w Titisee-Neustadt umocnił się na pozycji lidera całego cyklu. Drugi w stawce Andreas Wellinger traci do kolegi z reprezentacji pięćdziesiąt jeden oczek. Na szóstej lokacie pozostał Kamil Stoch.

Kolejne zawody tegorocznego Pucharu Świata w skokach narciarskich zaplanowano na 16 i 17 grudnia. Skoczkowie rywalizować będą wówczas w szwajcarskim Engelbergu.