PŚ panczenistów. Waś wciąż w formie, druga lokata w Heerenveen!

Artur Waś po raz kolejny stanął na podium Pucharu Świata. W Heerenveen polski panczenista zajął drugie miejsce w wyścigu sprinterskim i przegrał jedynie z Rosjaninem Pawłem Kuliżnikowem.

Waś startował w siódmej parze i jako pierwszy zszedł poniżej granicy 35 sekund. Polak uzyskał czas 34,91 i objął zdecydowane prowadzenie. Do wyczynu naszego zawodnika nawiązać potrafił jedynie Paweł Kuliżnikow. Rosjanin osiągnął rezultat 34,63, ustanawiając przy tym rekord życiowy.

Przed tygodniem Artur Waś dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium podczas Pucharu Świata w Berlinie. Druga pozycja w dzisiejszej rywalizacji pozwoliła mu przesunąć się w klasyfikacji generalnej na piąte miejsce.

Przyzwoicie spisali się pozostali polscy panczeniści. W dywizji B szóstym wynikiem popisał się Artur Nogal, co pozwoliło mu na zajęcie 24. lokaty w całych zawodach. 37. czas dnia osiągnął Piotr Michalski.