PŚ w biathlonie. Zwycięstwo Dahlmeier, Polki daleko w tyle

Laura Dahlmeier zwyciężyła w środowym indywidualnym biegu biathlonowym na 15 km zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Bardzo słaby występ zanotowały Polki. Najlepsza z naszych reprezentantek – Monika Hojnisz – uplasowała się na 44. pozycji.

Po skokach i biegach narciarskich do indywidualnych zmagań w zimowych sportach dołączyły biathlonistki. Rywalizację pań zainaugurował bieg na 15 km. Polskę reprezentowały Monika Hojnisz, Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń i Kamila Żuk. W ostatniej chwili z wyścigu wycofała się Kinga Mitoraj, która cały wczorajszy dzień spędziła w szpitalu. 21-latka odczuwa jeszcze skutki niedzielnej wywrotki.

Women's 15 km individual competitionWarunki na trasie i strzelnicy nie należały do najłatwiejszych. W Ostersund wiał silny wiatr, który dawał się zawodniczkom we znaki. W trudnych okolicznościach bezbłędna w strzelaniu okazała się dzisiaj jedynie Białorusinka Daria Jurkiewicz. Przy nieco słabszym biegu, ale bez karnych minut, zdołała wywalczyć 3. miejsce.

Najlepsza na trasie okazała się Laura Dahlmeier. Niemka zaliczyła dwa pudła, jednak pobiegła niemal perfekcyjnie i na dystansie zdołała zniwelować braki ze strzelnicy. Tuż za jej plecami finiszowała Francuzka Anais Bescond (1 pudło).

Women's 15 km individual competition

Słaby występ zanotowały nasze reprezentantki. Polki miały ogromne problemy na strzelnicy. Najlepsza z czwórki biało-czerwonych była pod tym względem Magdalena Gwizdoń, która nie trafiała do celu aż sześciokrotnie. Gwizdoń (47. miejsce) radziła sobie słabiej na trasie. Na mecie wyprzedziła ją mająca pudło więcej Monika Hojnisz (44. lokata). Trzecia z naszych reprezentantek – Kamila Żuk – finiszowała na 67. miejscu, a Krystyna Guzik przecięła linię mety jako 71. Żadnej naszej zawodniczce nie udało się tym samym zdobyć pucharowych punktów.