PŚ w biathlonie. Triumf Dahlmeier, dwie Polki z punktami

Wygraną Laury Dahlmeier zakończył się biathlonowy bieg sprinterski kobiet, który rozegrano w Pokljuce. Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyły dziś dwie reprezentatnki Polski – 24. Monika Hojnisz oraz 27. Magdalena Gwizdoń.

Dahlmeier dobrą formę biegową połączyła ze świetną postawą na strzelnicy, gdzie okazała się bezbłędna. Drugą w stawce Francuzkę Justine Braisaz wyprzedziła o ponad trzy sekundy. Podium uzupełniła Norweżka Marte Olsbu. Tym samym Niemka zanotowała drugą w obecnym sezonie, a dziewiątą w karierze wygraną w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata.

Biathlon World Cup in Pokljuka

W dzisiejszych zmaganiach wystartowało pięć Polek. Dwie z nich znalazły się w punktowanej „czterdziestce”. 24. miejsce zajęła Monika Hojnisz, zaś 27. – Magdalena Gwizdoń. Obie panie zaliczyły po jednym pudle. Dużo gorzej poradziły sobie pozostałe nasze reprezentantki. Krystyna Guzik była 63., Kinga Mitoraj została sklasyfikowana na 68. pozycji, a Kamila Żuk minęła linię mety z 74. czasem.

Jutro zawodniczki przystąpią do rywalizacji w biegu pościgowym na 10 km. Jego początek zaplanowano na godzinę 14:45.