PŚ w biathlonie. Marie Dorin Habert najlepsza w Oestersund, słaby występ Polek

Marie Dorin Habert triumfowała w biathlonowym biegu sprinterskim rozegranym w ramach Pucharu Świata w Oestersund. Daleko za Francuzką finiszowały reprezentantki Polski. Najlepsza z nich – Kinga Mitoraj – została sklasyfikowana na 40. pozycji.

Pogoda w Oestersund była dziś łaskawa dla zawodniczek. Niemal bezwietrzna aura spowodowała, że biathlonistki miały dość dobre warunki do strzelania.

Zwyciężczyni rywalizacji Marie Dorin Habert znakomicie poradziła sobie na strzelnicy, gdzie nie zaliczyła ani jednego pudła. Ponadto Francuska bardzo dobrze pobiegała, co przełożyło się na pierwszą pozycję na mecie.

Na drugim miejscu bieg sprinterski ukończyła Kaisa Makarainen. Reprezentantka Finlandii raz pomyliła się na strzelnicy, przez co otrzymała jedną karną rundę, a w konsekwencji straciła na mecie do Habert ponad 11 sekund.

Women's 7,5 km sprint

Na najniższym stopniu podium stanęła Gabriela Koukalova, która co prawda również strzelała bezbłędnie, ale słabiej poradziła sobie w biegu. Ostatecznie przegrała ze zwyciężczynią o blisko 20 sekund.

Dzisiejszej rywalizacji do udanych nie zaliczą biało-czerwone. W czołowej „50” zmieściły się zaledwie dwie nasze biathlonistki: Kinga Mitoraj (40.) oraz  Krystyna Guzik (49.).