Przed Euro 2016. Znakomita forma Milika, superrezerwowy „Grosik”!

Adam Nawałka miał w miniony weekend powody do zadowolenia. Po raz drugi z rzędu dwa gole zdobył Arkadiusz Milik, który przyczynił się do zwycięstwa Ajaxu Amsterdam nad AZ Alkmaar. Bramki zdobyli również Robert Lewandowski i Kamil Grosicki, a znakomity występ w bramce Swansea City zanotował Łukasz Fabiański.

Anglia Premier League

Tottenham Hotspur vs Swansea CityZ bardzo dobrej strony w spotkaniu z Tottenhamem Hotspur pokazał się Łukasz Fabiański. Co prawda Łabędzie przegrały 1:2, ale „Fabian” nie miał większych szans przy obu golach. Polak pokazał, że cały czas liczy na bluzę z numerem 1 podczas tegorocznego Euro. Już w 12. minucie uratował swój zespół od straty bramki po strzale Harry’ego Kane’a z zaledwie dwóch metrów, a w doliczonym czasie obronił uderzenie Erica Diera ze skraju pola bramkowego. W drugiej połowie reprezentant Polski zaliczył dwie świetne interwencje, jednak ostatecznie nie zdołał zachować czystego konta. Fabiański został najlepiej ocenionym zawodnikiem na boisku przez whoscored.com (9.4 w skali od 1 do 10).

Niewiele pracy w miniony weekend miał Artur Boruc. Jego Bournemouth zremisowało bezbramkowo z Watfordem, a nasz golkiper musiał się wykazać jedynie przy uderzeniu Odiona Ighalo.

***

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut, porażka w wyjazdowym starciu z Tottenhamem Hotspur (1:2), jeden z najwyżej ocenionych zawodników na boisku

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – rozegrał pełne 90 minut w wyjazdowym pojedynku z Watfordem FC (0:0)

Niemcy Bundesliga

Po koronę króla strzelców niemieckiej Bundesligi pewnie maszeruje Robert Lewandowski. Snajper Bayernu Monachium rozegrał ósme spotkanie od początku roku i zdobył już dziesięć goli. Tym razem „Lewy” ukłuł ekipę Wolfsburga. Polak pokonał golkipera Wilków w 74. minucie uderzeniem z około dwunastu metrów.

Dobry, okraszony asystą występ zanotował Łukasz Piszczek. Prawy obrońca Borussii Dortmund dokładnie dośrodkował na głowę Adriana Ramosa, a Kolumbijczyk dał BVB prowadzenie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Thomasa Tuchela 3:1. Piszczek był obok Henricha Mchitarjana najlepszym zawodnikiem swojej drużyny (oceniony na 8.3).

VfL Wolfsburg vs FC Bayern MunichBorussia Dortmund vs 1899 Hoffenheim

Całe spotkanie przeciwko Hannoverowi 96 w barwach VfB Stuttgart rozegrał Przemysław Tytoń. Będący ostatnio w dobrej dyspozycji golkiper nie zdołał uchronić swojego klubu od porażki. Tytoń wpuścił dwa gole, a jego drużyna przegrała 1:2. Symboliczny, dwuminutowy występ w tym pojedynku zaliczył Artur Sobiech.

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Paweł Olkowski. FC Koeln uległo Herthcie BSC 0:1.

***

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut w wygranym meczu z VfL Wolfsburg (2:0), strzelił 23. gola w bieżącym sezonie ligowym

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – rozegrał całe spotkanie w domowym zwycięstwie nad TSG 1899 Hoffenheim (3:1), będąc jednym z najlepszych graczy na boisku oraz notując asystę

Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) – 90 minut w przegranym starciu z Hannoverem 96 (1:2), wpuścił dwa gole

Artur Sobiech (Hannover 96) – pojawił się na placu gry na dwie minuty przed zakończeniem wygranego przez jego zespół meczu z VfB Stuttgart (2:1)

Paweł Olkowski (FC Koeln) – oglądał z ławki rezerwowych przegrany pojedynek z Herthą BSC (0:1)

Włochy Serie A

W 27. kolejce Serie A naprzeciw siebie stanęli Piotr Zieliński i Wojciech Szczęsny. Po meczu cieszył się jedynie ten drugi, gdyż Roma pokonała Empoli 3:1. Zieliński nie wyróżnił się niczym szczególnym, natomiast Szczęsny zaliczył asystę przy samobójczym trafieniu… kolegi z zespołu. Wypożyczony z Arsenalu bramkarz próbował wypiąstkować futbolówkę, ale ta trafiła w Ervina Zukanovicia i wpadła do siatki.

Milan vs TorinoEmpoli FC vs AS Roma

Tradycyjnie całe spotkanie w barwach Torino z opaską kapitańską na ramieniu rozegrał Kamil Glik. Lider reprezentacyjnej defensywy spisał się najgorzej z całego bloku defensywnego Byków, a w 42. minucie został ukarany żółtą kartką.

Debiutu w barwach US Palermo nadal nie doczekał się Tiago Cionek, co może kosztować go miejsce w kadrze na tegoroczny francuski turniej. Poczynaniom swoich kolegów z ławki rezerwowych przyglądał się natomiast Jakub Błaszczykowski.

***

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – rozegrał 90 minut w wyjazdowej wygranej z Empoli (FC), skapitulował po samobójczym uderzeniu Ervina Zukanovicia

Kamil Glik (Torino FC) – całe 90 minut w meczu z AC Milan (0:1), ukarany żółtą kartką

Piotr Zieliński (Empoli FC) – zanotował 90 minut w pojedynku z AS Romą (1:3), nie wyróżnił się niczym szczególnym

Jakub Błaszczykowski (ACF Fiorentina) – na ławce rezerwowych w meczu z SSC Napoli (1:1)

Thiago Cionek (US Palermo) – całe spotkanie na ławce rezerwowych w starciu z Bologną FC (0:0)

Pozostałe ligi

W fantastycznej formie znajduje się Arkadiusz Milik. Po słabym początku wiosny napastnik Ajaxu Amsterdam po raz drugi z rzędu ustrzelił dublet. Tym razem dwukrotnie pokonał golkipera AZ Alkmaar, a jego zespół zwyciężył 4:1.

Po raz kolejny superrezerwowym okazał się Kamil Grosicki. Dynamiczny skrzydłowy wszedł z ławki zaledwie na osiem minut, ale wystarczyło to na strzelenie gola i zapewnienie zwycięstwa swojej drużynie nad Toulousą. Dla „Grosika” był to siódmy gol w sezonie, co jest najlepszym wynikiem w całej drużynie.

Poza kadrą Osmanlisporu znalazł się Łukasz Szukała. Stoper ma problemy z regularną grą, a ostatnio nawet z załapaniem się choćby na ławkę rezerwowych.

***

Kamil Grosicki (Stade Rennais) – pojawił się na boisko w 82. minucie i strzelił zwycięskiego gola w meczu z Toulousą FC (2:1)

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) – 90 minut i dwa gole w wygranym spotkaniu z AZ Alkmaar (4:1), zanotował 12. i 13. trafienie w obecnym sezonie Eridivisie

Łukasz Szukała (Osmanlispor FK) – poza kadrą meczową w wyjazdowym pojedynku z Trabzonsporem (2:1)