Przed Euro 2016. Polska ze zwycięstwem na koniec roku!

Piłkarska reprezentacja Polski w ostatnim tegorocznym meczu wygrała przed własną publicznością z Czechami 3:1. Pod nieobecność największych gwiazd naszej kadry zmiennicy bez większych problemów uporali się z rywalami, a ciężar strzelania bramek wzięli na siebie Arkadiusz Milik, Tomasz Jodłowiec oraz Kamil Grosicki. Nasi południowi sąsiedzi odpowiedzieli jedynie trafieniem Ladislava Krejciego.

Po opuszczeniu zgrupowania przez Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Łukasza Fabiańskiego oraz Jakuba Błaszczykowskiego kibice obawiali się, że nie obejrzą we Wrocławiu równie porywającego widowiska, jak ci, którzy wybrali się w ostatni piątek na PGE Narodowy.

Petr Cech Arkadiusz Milik Vaclav Kamil VacekNic bardziej mylnego. Podopieczni Adama Nawałki już w 3. minucie objęli prowadzenie. Lewą flanką popędził Bartosz Kapustka, który dośrodkował w szesnastkę, gdzie czeskim stoperom urwał się Arkadiusz Milik i strzałem głową pokonał Petra Cecha. Zaledwie kilka minut później było 2:0. Z rzutu rożnego zacentrował Arkadiusz Milik, a skuteczną główką popisał się tym razem Tomasz Jodłowiec. Biało–czerwoni nastawili się na kontry i czekali na ruch przeciwnika.

Czesi składną akcję przeprowadzili dopiero w 27. minucie. Fantastycznie z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował Vaclav Prochazka, ale Ondrej Zahustel z zaledwie kilku metrów posłał futbolówkę obok bramki strzeżonej przez Artura Boruca. Goście swój cel osiągnęli tuż przed przerwą. Po fatalnej interwencji Jodłowca piłkę przed szesnastką przejął Ladislav Krejci i fenomenalnym, technicznym uderzeniem zdobył kontaktowego gola dla swojej drużyny.

Początek drugiej części spotkania stał pod znakiem niecelnych strzałów i niewykorzystanych sytuacji. Ciekawiej zrobiło się w 66. minucie, kiedy to z czternastu metrów przymierzył  Milan Skoda, jednak nieznacznie chybił celu. Chwilę później Polacy wyprowadzili zabójczą kontrę. Krzysztof Mączyński zagrał z lewej flanki do Milika, a ten mając przed sobą już tylko Cecha, obsłużył podaniem Kamila Grosickiego, który dopełnił tylko formalności. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i nasi piłkarze mogli opuścić murawę z uśmiechami na twarzach.

Petr Cech Kamil GrosickiArtur Jêdrzejczyk Ladislav Krejci

Zarówno Czechy, jak i Polska, zakwalifikowały się na Euro 2016 do Francji. Losowanie grup turnieju finałowego odbędzie się 12 grudnia w Paryżu.