Przed Euro 2016. Polska minimalnie lepsza od Serbii

Reprezentacja Polski pokonała Serbię 1:0 w towarzyskim spotkaniu przed Euro 2016. Zwycięstwo biało-czerwonym w 28. minucie zapewnił Jakub Błaszczykowski, który mimo, że niezbyt często gra w klubie, pokazał, że warto na niego stawiać.

Spotkanie z Serbią było pierwszym testem przed Euro we Francji. Adam Nawałka desygnował do walki możliwie najsilniejszy skład.

£ukasz Fabiañski i Branislav IvanovicPoczątek meczu to wzajemne badanie się obu reprezentacji i gra w środku pola. W 7. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzył Adem Ljajić. Odbitą przez Łukasza Fabiańskiego futbolówkę dobijał Branislav Ivanović, ale Serb nie trafił do pustej bramki. Kolejne fragmenty gry to ponownie wymiana podań w środkowej strefie boiska – aż do 28. minuty. O emocje zadbali Polacy, a konkretnie Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. Pierwszy dośrodkował z lewej flanki, a drugi strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Robert LewandowskiTuż po przerwie znakomitą okazję miał Arkadiusz Milik, ale snajper naszej kadry trafił w słupek. Swojego klubowego kolegę – Ljajicia – musiał raz po raz zatrzymywać Wojciech Szczęsny. Serbski pomocnik był najaktywniejszy w drużynie gości i gdy robiło się gorąco pod naszą bramką zawsze brał udział w akcji. Końcówka należała już zdecydowanie do przyjezdnych. Najpierw Szczęsny sparował na poprzeczkę strzał Slobodana Rajkovicia, a następnie wygrał pojedynek sam na sam z rywalem.

Polacy dobrze rozpoczęli swoje przygotowania do Euro 2016. Kolejne spotkanie podopieczni Adama Nawałki rozegrają 26 marca we Wrocławiu. Rywalem będzie Finlandia.