Przed Euro 2016. Pan Piłkarz Lewandowski i spółka – oceniamy Polaków

Reprezentacja Polski wygrała z Islandią 4:2 w meczu towarzyskim rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zobacz, jak oceniliśmy podopiecznych Adama Nawałki za wczorajsze spotkanie.

Wojciech Szczęsny – 6

Dwie wpuszczone bramki, jednak przy rzucie karnym był absolutnie bez szans, a i przy drugim golu miał niewiele do powiedzenia. Poza tym nie miał zbyt wiele okazji do wykazania się.

Łukasz Piszczek – 7

Pewny w defensywie, często włączający się prawą flanką do ataków, wspierał Kamila Grosickiego i stwarzał przewagę na prawej stronie.

Łukasz Szukała – 3

Zawinił przede wszystkim przy drugiej bramce, gdzie nie zdołał skutecznie interweniować, przez co Alfred Finnbogason znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym i trafił do siatki. Niepewnie zachował się także podczas akcji, po której sędzia podyktował rzut karny dla Islandczyków, co również obciąża nieco jego konto.

Kamil Glik – 7

Bez większych problemów radził sobie w defensywie, grał twardo i bez kompleksów. Pewny punkt naszej defensywy.

Jakub Wawrzyniak – 5

Po jego interwencji arbiter wskazał na wapno, jednak poza sprokurowaniem karnego starał się włączać do akcji ofensywnych, a z minuty na minutę był coraz pewniejszy w obronie.

Jakub Błaszczykowski – bez oceny

Były kapitan reprezentacji nie miał szczęścia w spotkaniu z Islandczykami i już w 12. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Grał za krótko, by go ocenić.

Grzegorz Krychowiak – 7

Jak zawsze podczas spotkań reprezentacji niezmordowany, waleczny i wszechobecny na boisku. Co prawda popełnił jeden poważny błąd w defensywie, który na szczęście nie zakończył się golem, ale zanotował także asystę przy trafieniu Roberta Lewandowskiego.

Piotr Zieliński – 6

W pierwszej części spotkania pokazał niewiele, ale po przerwie na murawę wyszedł zupełnie inny zawodnik: znakomicie rozgrywał, asystował przy golu Kamila Grosickiego i podjął dobrą próbę strzału z dystansu. Fantastycznie i inteligentnie znalazł w polu karnym Arkadiusza Milika, któremu zabrakło jednak skuteczności.

Kamil Grosicki – 7

Nie wykorzystał dobrej sytuacji w pierwszej połowie, ale szarpał na prawej stronie i dobrze współpracował z Łukaszm Piszczkiem. W drugich czterdziestu pięciu minutach wpisał się na listę strzelców, doprowadzając do remisu.

Arkadiusz Milik – 6

Poprawny występ bez fajerwerków. Milik ma papiery na lepsze granie, nie zdołał ukłuć rywala, choć bardzo się starał.

Robert Lewandowski – 9

Pan Piłkarz. Przede wszystkim dwie bramki, ale także wyciąganie obrońców i rozrywanie bloku defensywy Islandczyków. Rozgrywał akcje, starał się dośrodkowywać; waleczny i zaangażowany w grę od początku do samego końca. W drugiej połowie grał już na luzie i zaprezentował publice kilka efektownych dryblingów.

Rezerwowi:

Maciej Rybus – 7

Szybko zmienił Błaszczykowskiego i nie zawiódł, szarpał lewym skrzydłem i nieustannie stwarzał zagrożenie. W 64. minucie sprawdził się też w defensywie, kiedy to przyblokował piłkę po strzale jednego z rywali.

Bartosz Kapustka – 8

Efektowna zmiana, już po dwóch minutach od wejścia na boisko strzelił bramkę dającą prowadzenie, a także zaliczył asystę przy bramce Lewego. Jeśli dalej będzie się tak rozwijał może na stałe zagościć w kadrze.