Przed Euro 2016. Milik nie zwalnia tempa, dwa gole z Heerenveen

Arkadiusz Milik po raz kolejny w głównej mierze przyczynił się do ligowej wygranej swojego zespołu w rozgrywkach holenderskiej Eredivisie. Jego Ajax pokonał na wyjeździe SC Heerenveen 2:0, a on sam strzelił oba gole dla drużyny z Amsterdamu.

Reprezentant Polski po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 57. minucie. Wówczas, po zagraniu ręką Kennetha Otigby we własnym polu karnym, Milik pewnym strzałem z jedenastu metrów w prawy dolny róg nie dał większych szans Erwinowi Mulderowi na skuteczną interwencję.

Kolejny cios 22-latek zadał siedem minut później, gdy wykorzystał płaskie dośrodkowanie Mitchella Dijksa z lewego skrzydła i mocnym strzałem z kilku metrów ustalił wynik spotkania.

Po dublecie ustrzelonym w dzisiejszym meczu Milik ma już w dorobku dwadzieścia jeden goli w bieżącym sezonie Eredivisie. Jego Ajax, dzięki wygranej z Heerenveen, obronił pozycję lidera tabeli. Na dwie kolejki przed zakończeniem ligowych zmagań, drużyna z Amsterdamu wyprzedza jednak drugie PSV Eindhoven jedynie lepszym bilansem bramek.