Przed Euro 2016. Kanonada we Wrocławiu, Polacy gromią Finów!

Piłkarska reprezentacja Polski rozbiła Finlandię aż 5:0 w towarzyskim meczu rozegranym na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Po dwa gole dla biało-czerwonych zdobyli Kamil Grosicki oraz Paweł Wszołek, a w międzyczasie do bramki rywali trafił również Filip Starzyński. Dla drużyny prowadzonej przez Adama Nawałkę była to już piąta wygrana z rzędu.

Po pokonaniu Serbów  (1:0) kadra udała się do Wrocławia, gdzie podejmowała Finów. Adam Nawałka, w porównaniu do spotkania z Poznania, dokonał siedmiu zmian. Z zawodników, którzy mierzyli się z piłkarzami z Bałkanów na murawę wybiegli Kamil Glik, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak i Arkadiusz Milik.

Pawe³ Wszo³ekPoczątek meczu był spokojny. Polacy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na groźne sytuacje podbramkowe. Wszystko zmieniło się w 18. minucie. Wówczas Artur Jędrzejczyk dośrodkował płasko z prawej flanki, a do siatki z dziesięciu metrów trafił niepilnowany Grosicki. Chwilę później „Grosik” wcielił się w rolę asystenta. Nasz skrzydłowy pomknął lewą stroną boiska i zacentrował w pole bramkowe, gdzie formalności dopełnił Paweł Wszołek.

Filip Starzyñski   Tim SparvBiało-czerwoni grali dzisiaj skutecznie pressingiem, przez co Finowie nie potrafili wymienić między sobą kilku dokładnych podań i mieli kłopoty z opuszczeniem własnej połowy. Kolejny cios w 32. minucie zadał Filip Starzyński. Podobnie, jak wcześniej Grosicki, ostatnie podanie po zdobyciu gola zanotował Wszołek. Zawodnik rodem z Tczewa zagrał na szesnasty metr do Starzyńskiego, a ten odwrócił się w stronę bramki i strzałem lewą nogą tuż przy słupku pokonał Lukasa Hradecky’ego.

Tuż po przerwie działo się niewiele. Polacy spuścili nieco z tonu, a goście nadal nie potrafili znaleźć recepty na grę Robert Lewandowski Micha³ Pazdan Przemys³aw Tytoñ Jakub B³aszczykowskipodopiecznych Adama Nawałki. W 66. minucie z prawej strony w pole karne wbiegł Grosik, który przy próbie podania do Roberta Lewandowskiego trafił w nogi golkipera Finlandii. Futbolówka trafiła do Wszołka, a skrzydłowy naszej reprezentacji po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik meczu ustalił Kamil Grosicki. 27-latek otrzymał znakomite, kilkudziesięciometrowe podanie od Bartosza Salamona, po czym minął bramkarza rywali i skierował piłkę do pustej bramki.

Spotkanie z Finlandią było ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed ogłoszeniem kadry na Euro. 23-osobowy skład, który pojedzie do Francji, Adam Nawałka musi zgłosić do 31 maja.