Primera Division. Zwycięstwa faworytów, Barcelona nadal z dwupunktową przewagą nad Realem

W 32. kolejce spotkań Primera Division faworyci nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców i pewnie zgarnęli komplet punktów. FC Barcelona ograła na własnym stadionie Valencię 2:0. Wygraną Blaugranie dały trafienia Luisa Suareza oraz Lionela Messiego. Trzy oczka zdobyło również Atletico Madryt, które pokonało na wyjeździe Deportivo La Coruna 2:1. Dwa gole gospodarzom wbił Antoine Griezmann. Z kolei Real Madryt zwyciężył przed własną publicznością Malagę 3:1. Na listę strzelców wpisali się Sergio Ramos, James Rodriguez i Cristiano Ronaldo.

FC Barcelona Valencia 2:0 (1:0)
Luis Suarez 1′ Lionel Messi 90′

Już w 55. sekundzie Luiz Suarez dał prowadzenie Blaugranie. Znakomicie przy bramce Urugwajczyka zachował się Lionel Messi, który asystował przy golu snajpera Barcelony. W 10. minucie Valencia miała znakomitą okazję do wyrównania. Gerard Pique faulował we własnym polu karnym Rodrigo. Jedenastkę jednak zmarnował Dani Parejo. Kolejne minuty to próby wyrównania przez gości. Przyjezdnym brakowało szczęścia.

Drugą część spotkania agresywniej rozpoczęli podopieczni Nuno Espirito Santo. Po kilku minutach obraz gry się zmienił. Barca zaczęła kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń, a goście zaczęli się bronilć. W samej końcówce piłkarze Luisa Enrique dobili Nietoperzy. Defensywa przyjezdnych zostawiła Messiego bez krycia, a Argentyńczyk przebiegł sam prawie pół boiska, po czym lobnął bezradnego Diego Alvesa i zapewnił swojej drużynie bardzo ważne trzy punkty.

***

Barcelona: Claudio Bravo – Dani Alves, Gerard Pique, Jeremy Mathieu, Adriano Correia (46′ Ivan Rakitić) – Sergio Busquets, Javier Mascherano, Xavi (80′ Sergi Roberto) – Lionel Messi, Luis Suarez (65′ Pedro Rodriguez), Neymar

Valencia: Diego Alves – Antonio Barragan, Nicolas Otamendi, Shkodran Mustafi, Lucas Orban (46′ Jose Gaya) – Dani Parejo, Javi Fuego, Andre Gomes – Sofiane Feghouli (67′ Joao Cancelo), Paco Alcacer (74′ Alvaro Negredo), Rodrigo

Żółte kartki: Adriano Correia, Javier Mascherano, Ivan Rakitić, Claudio Bravo (Barcelona) oraz Javi Fuego, Lucas Orban, Nicolas Otamendi, Shkodran Mustafi (Valencia)

Deportivo La Coruna Atletico Madryt 1:2 (0:2)
Oriol Riera 78′ – Antoine Griezmann 5′ 22′

Już w 5. minucie na Estadio Municipal de Riazor w La Corunii piłkarze Atletico Madryt objęli prowadzenie. Kapitalnym strzałem pod poprzeczkę wynik meczu otworzył Antoine Griezmann. Były snajper Realu Sociedad w 22. minucie po raz drugi pokonał Fabricio Agosto. Niepilnowany Francuz tym razem skutecznie strzelił z półwoleja. Była to już 20. bramka snajpera Atletico w bieżącym sezonie. Goście zdominowali plac gry i nie dopuścili do tego, by Jan Oblak został pokonany.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli gospodarze. Mimo to nie potrafili oni znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Oblaka. Golkiper Atleti skapitulował dopiero w 78. minucie. Sidnei minął dwóch rywali, dośrodkował na głowę Oriola Riery, a Hiszpan strzelił bramkę kontaktową. Chwilę później ten sam piłkarz mógł wyrównać, lecz minimalnie chybił. Do końca spotkania Deportivo dzielnie starało się zdobyć drugą bramkę. Zabrakło im jednak czasu i umiejętności.

***

Deportivo: Fabricio Agosto – Juanfran, Alberto Lopo, Sidnei, Luisinho (64′ Juan Dominguez) – Lucas Perez (46′ Luis Farina), Haris Medunjanin, Alex Bergatinos, Ivan Cavaleiro – Oriol Riera, Toche (78′ Isaac Cuenca)

Atletico: Jan Oblak – Juanfran, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Jesus Gamez – Tiago Mendes – Raul Garcia, Koke, Saul Niguez, Arda Turan (58′ Raul Jimenez) – Antoine Griezmann (66’ Fernando Torres)

Żółte kartki: Toche, Sidnei (Deportivo) oraz Koke, Diego Godin, Raul Garcia, Jan Oblak (Atletico)

Real Madryt Malaga 3:1 (1:0)
Sergio Ramos 24′ James Rodriguez 69′ Cristiano Ronaldo 90′ – Juanmi Jimenez 71′

Real od samego początku ruszył na bramkę Malagi. Poskutkowało to zdobyciem bramki w 24. minucie spotkania. Rzut wolny niedaleko linii szesnastego metra wykonywał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zacentrował do Sergio Ramosa, który bez problemów wpakował piłkę do bramki Carlosa Kameniego. Golkiper gości w pierwszej połowie miał bardzo dużo pracy i dzięki jego kapitalnym interwencjom Malaga do szatni schodziła tylko z jednym straconym golem.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Galaktyczni atakowali, a Boquerones bronili się we własnym polu karnym. Z dzielnie grającymi niebiesko-białymi, gospodarze męczyli się aż do 67. minuty. Wtedy to rzut karny dla swojej drużyny wywalczył James Rodriguez. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Ronaldo. Portugalczyk nie podwyższył prowadzenia dla swojej drużyny, gdyż tylko trafił w słupek.

W 69. minucie  kibice zgromadzeni na Estadio Santiago Bernabeu krzyczeli z zachwytu, ponieważ dwójkową akcję Ronaldo – Isco, wykończył ten drugi. Chwilę później było 2:1. Dośrodkowanie Roberto Rosalesa spadło na głowę Juanmiego Jimeneza, a snajper Malagi nie dał żadnych szans Ikerowi Casillasowi. W doliczonym czasie gry Ronaldo w końcu przełamał się i trafił do siatki, ustalając wynik meczu na 3:1 dla Królewskich.

***

Real: Iker Casillas – Alvaro Arbeloa (76′ Daniel Carvajal), Pepe, Sergio Ramos, Marcelo – Isco, Toni Kroos, Luka Modrić (61′ Asier Illarramendi), James Rodriguez – Gareth Bale (4′ Javier Hernandez), Cristiano Ronaldo

Malaga: Carlos Kameni – Roberto Rosales, Sergio Sanchez, Marcos Angeleri, Arthur Boka – Sergi Darder (87′ Sergio Duda), Recio (75′ Fernando Tissone) – Samuel Garcia, Nordin Amrabat, Samu Castillejo (81′ Ricardo Horta) – Juanmi Jimenez

Żółte kartki: Alvaro Arbeloa, Toni Kroos (Real) oraz Sergio Sanchez, Fernando Tissone (Malaga)