Primera Division. Sevilla powstrzymała Barcelonę, dobra forma Krychowiaka

Kolejnej porażki w rozgrywkach Primera Division doznali piłkarze FC Barcelony. Tym razem mistrzowie kraju ulegli na wyjeździe Sevilli FC (1:2), w barwach której dobry występ zanotował Grzegorz Krychowiak.

Nie tak dawno oba zespoły zmierzyły się ze sobą w meczu o Superpuchar Europy i wówczas – po kapitalnym spektaklu – górą byli podopieczni Luisa Enrique (5:4). Dzisiejszego sobotniego popołudnia z boiska w glorii zwycięzców schodzili z Sevilla CF vs FC Barcelonakolei piłkarze Unai Emery’ego, choć początek spotkania wcale tego nie zapowiadał. Lepsze wrażenie na boisku od pierwszych minut sprawiali bowiem mistrzowie Hiszpanii, którzy przynajmniej dwukrotnie mogli wysunąć się na prowadzenie, jednak piłka po uderzeniach Neymara oraz Luisa Suareza za każdym razem trafiała w konstrukcję bramki strzeżonej przez Sergio Rico.

Niewykorzystane okazje zemściły się na Dumie Katalonii kilkanaście minut po przerwie, gdy Claudio Bravo dwa razy musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Najpierw golkipera rywali strzałem z najbliższej odległości pokonał Michael Krohn-Dehli, a następnie skuteczną główką popisał się Vicente Iborra.

Dopiero w 74. minucie przyjezdni zdobyli kontaktowego gola, po pewnie egzekwowanym rzucie karnym przez Neymara, ale na więcej nie było już ich stać. W efekcie Sevilla triumfowała 2:1, odnosząc jednocześnie dopiero drugie ligowe zwycięstwo w bieżącym sezonie. Barcelona natomiast, ponosząc drugą porażkę w rozgrywkach, straciła pozycję wicelidera na rzecz Celty Vigo.

Sevilla CF vs FC BarcelonaSevilla CF vs FC Barcelona

Warty odnotowania pozostaje dobry występ w wykonaniu Grzegorza Krychowiaka. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut i wydatnie pomógł swojej drużynie w wygranej, wyróżniając się szczególnie w 64. minucie, kiedy wybił piłkę z linii bramkowej.

Jutro, na zakończenie 7. kolejki, kibiców hiszpańskiej Primera Division czeka prawdziwa uczta. W derbach stolicy kraju dojdzie do starcia Atletico z Realem. Początek meczu o godzinie 20:30.