Primera Division. Sensacja w Barcelonie

FC Barcelona przegrała 0:1 przed własną publicznością z Celtą Vigo w meczu 10. kolejki ligi hiszpańskiej. Podopieczni Luisa Enrique stracili komplet punktów w drugiej potyczce z rzędu. Katalończycy spadli na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Celta to dla Luisa Enrique klub szczególny – prowadził go jeszcze w ubiegłym sezonie. W składzie drużyny z Vigo znajdują się również zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Barcy: Nolito oraz Sergi Gomez. W zespole z Katalonii po przegranym El Classico nastąpiło kilka zmian w składzie. Od pierwszej minuty na murawie pojawili się m.in Rafinha oraz Ivan Rakitić.

Od pierwszej minuty na Camp Nou dominowali gospodarze,ale rywale próbowali się odgryzać. Już po pierwszej połowie Barcelona powinna strzelić przynajmniej jednego gola, ale w znakomitej dyspozycji znajdował się golkiper gości, Sergio Alvarez. Duma Katalonii miała również pecha, gdy piłka po uderzeniach Neymara oraz Messiego zatrzymywała się na poprzeczce. Do przerwy kibice nie zobaczyli goli, ale piłkarze stworzyli dobre widowisko.

Początek drugiej połowy to kolejna próba Neymara, ale futbolówka Brazylijczyka zamiast do bramki trafiła… w poprzeczkę. To, co nie wychodziło gospodarzom, udało się gościom. W 55. minucie efektowne zagranie piętką Nolto wykorzystał Larrivey i Celta niespodziewanie objęła prowadzenie. To tylko podrażniło podopiecznych Luisa Enrique, którzy jeszcze mocniej przycisnęli rywali. W 80. minucie kibice na Camp Nou z niedowierzaniem patrzyli, jak piłka po uderzeniu z rzutu wolnego Messiego zatrzymała się… na poprzeczce bramki Celty. Wyborną sytuację chwilę później miał Suarez, ale fantastyczną interwencją popisał się Alvarez.

Przy jednoczesnych triumfach głównych rywali: Realu oraz Atletico Madryt, Barca spadła na trzecie miejsce w ligowej tabeli, mając w dorobku 22 punkty. Dzisiejszy zwycięzca, zespół z Vigo ma 19 punktów i zajmuje szóstą pozycję w rozgrywkach.

FC Barcelona – Celta Vigo 0:1 (0:0)

Larrivey 55′

FC Barcelona: Bravo – Alves, Mascherano, Mathieu, Alba – Busquets (66′ Pedro), Rakitić, Rafinha (66′ Xavi) – Suarez, Messi, Neymar

Celta Vigo: Sergio – Hugo Mallo, Cabral, Sergi Gomez, Jonny – Krohn-Dehli, Hernandez (69′ Borja Fernandez), Radoja – Orellana, Nolito, Larrivey (76′ Charles)

Żółte kartki: Hernandez, Sergi Gomez (Celta)

Sędzia: Inaki Garrido

Tabela: [Primera Division]