Primera Division. Remis w derbach Barcelony!

W meczu otwierającym zmagania 18. kolejki Primera Division piłkarze Espanyolu zremisowali w derbach miasta z Barceloną 0:0. Obie ekipy miały swoje okazje bramkowe, lecz nie potrafiły ich wykorzystać. Najlepszą sytuację zmarnował Luis Suarez.

Espanyol słabo spisuje się w obecnym sezonie La Liga – przed dzisiejszym spotkaniem zajmował dopiero 13. pozycję w tabeli. Ich rywal zza miedzy – Barcelona – przewodził natomiast ligowej stawce. Faworyt zatem mógł być tylko jeden.

RCD ESPANYOL VS FC BARCELONAOd pierwszego gwizdka arbitra pewniej na boisku poczynali sobie gracze Espanyolu. W 5. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, lecz w ostatniej chwili aktywnie spisującego się Felipe Caicedo ubiegł Javier Mascherano. Chwilę później to przyjezdni mogli wyprowadzić zabójczy cios, jednak Jordi Alba w wydawałoby się prostej sytuacji nie trafił do pustej bramki. Po kwadransie gry Duma Katalonii zaczęła grać swoje – przytłaczała miejscowych z coraz większą siłą.

Niewidoczny dotąd Leo Messi dopiero w 36. minucie poważnie zagroził bramce rywali. Argentyńczyk znalazł się z piłką na dwudziestym metrze i przymierzył bardzo mocno, jednak na jego nieszczęście futbolówka trafiła jedynie w spojenie słupka z poprzeczką. Do końca pierwszej części spotkania nie działo się już zbyt wiele na boisku – w efekcie oba zespołu udały się na przerwę przy wyniku 0:0.

RCD ESPANYOL VS FC BARCELONATuż po zmianie stron niezłą okazję do pokonania Pau Lopeza wypracował sobie Luis Suarez, jednak ten w ostatniej chwili został zablokowany przez Victora Alvareza. W 55. minucie snajper przyjezdnych ponownie znalazł się w znakomitej sytuacji. Tym razem, przy asyście dwóch obrońców, Urugwajczyk nie trafił do pustej bramki z najbliższej odległości.

Minuty mijały, a Barcelona wciąż nie potrafiła znaleźć sposobu na Pau Lopeza. Szczęścia próbowali Leo Messi i Neymar – w obu przypadkach zwycięsko z opresji wychodzili podopieczni Constantina Galki. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Podział punktów sprawił, że Espanyol awansował w ligowej tabeli na 12. miejsce i pozostanie na nim przynajmniej do jutra. Barcelona natomiast straciła pozycję lidera na rzecz Atletico Madryt, które pokonało skromnie Levante 1:0. Należy jednak podkreślić, że podopieczni Diego Simeone rozegrali jeden mecz więcej od aktualnych mistrzów Hiszpanii.