Primera Division. Real wiceliderem, sześć bramek na Santiago Bernabeu

Real Madryt wygrał na własnym stadionie z Athletic Bilbao 4:2 w meczu 24. kolejki Primera Division i awansował na pozycję wicelidera. Bramki dla Królewskich zdobyli Cristiano Ronaldo (dwie), James Rodriguez oraz Toni Kroos. Dla Basków strzelali Javi Eraso i Gorka Elustondo.

Od swojego debiutu na ławce trenerskiej Zinedine Zidane nie zaznał goryczy porażki. Swoją passę przedłużył w spotkaniu z Athletic Bilbao.

REAL MADRID VS ATHLETIC BILBAOWynik spotkania szybko otworzył Cristiano Ronaldo, który wpadł w pole karne, nawinął jednego z rywali i potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Gorkę Iraizoza. W 10. minucie wyrównał Javi Eraso. Błąd w defensywie popełnił Raphael Varane, co bezwzględnie wykorzystał piłkarz z Bilbao. Goście nie zadowalali się remisem i ruszyli do kolejnych ataków. Najpierw Los Blancos dobrą interwencją uratował Keylor Navas, a chwilę później Aritz Aduriz trafił w poprzeczkę. Po drugiej stronie boiska szczęścia szukał Danilo, ale jego uderzenie głową instynktownie obronił Iraizoz. W 37. minucie zza pola karnego celnie przymierzył James Rodriguez, dzięki czemu podopieczni Zinedine’a Zidane’a ponownie mogli cieszyć się z prowadzenia. Tuż przed przerwą do siatki trafił jeszcze Toni Kroos, któremu asystował CR7.

REAL MADRID VS ATHLETIC BILBAOPo zmianie stron dobrą okazję miał Ronaldo. Portugalczyk przymierzył w mur ze stojącej piłki, a jego dobitkę obronił golkiper gości. W 68. minucie fatalny błąd w defensywie popełnił Kroos. Niemiec sprokurował sytuację sam na sam, jednak Navas w znakomity sposób zdołał obronić strzał Aduriza. W końcówce spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Raphael Varane. Królewscy poradzili sobie jednak w dziesiątkę, mało tego – kolejne trafienie dołożył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk opanował futbolówkę po dośrodkowaniu Lucasa Vazqueza i bez problemu pokonał bramkarza przyjezdnych. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zdołał jeszcze zmniejszyć rezerwowy Gorka Elustondo.

Królewscy tym samym awansowali na 2. miejsce w tabeli. Do liderującej Barcelony tracą jeden punkt, jednak Katalończycy rozegrali dwa mecze mniej. Athletic plasuje się na 6. pozycji.