Primera Division. Real przełamał serię Barcelony! Królewskie El Clasico!

Bramki Karima Benzemy i Cristiano Ronaldo zapewniły piłkarzom Realu Madryt zwycięstwo w 232. El Clasico. Na Camp Nou Królewscy pokonali FC Barcelonę 2:1. Los Blancos przerwali wspaniałą serię rywali. Blaugrana była niepokonana we wszystkich rozgrywkach przez 39 pojedynków.

W listopadzie ubiegłego roku podopieczni Luisa Enrique upokorzyli Real Madryt na Estadio Santiago Bernabeu. Do siatki Królewskich trafiali Luis Suarez (dwa razy), Neymar i Andres Iniesta. Tym razem podobna historia nie miała prawa się powtórzyć. Pod wodzą Zinedine’a Zidane’a wicemistrzowie Hiszpanii wygrali pięć ostatnich pojedynków. Dwukrotnie pokazali iście strzelecką dyspozycję – w starciach z Celtą Vigo (7:1) i Sevillą (4:0).

FC BARCELONA VS REAL MADRIDOd pierwszych minut nie brakowało elektryzujących spięć. W środku boiska agresywne wejście w Sergio Busquetsa odnotował Pepe. Do rangi widowiska nie dorastali sędziowie liniowi, którzy kilkukrotnie mylili się co do pozycji spalonej piłkarzy obu drużyn. W 19. minucie szczęścia w polu karnym gości szukał Ivan Rakitić, jednak jego strzał zdołał zatrzymać Keylor Navas. Zawodnicy nie tworzyli wielkiego widowiska. Jeszcze w pierwszej odsłonie posypały się kartki – arbiter pokazywał żółty kartonik kolejno Sergio Ramosowi, Danielowi Carvajalowi, Luisowi Suarezowi i Javierowi Mascherano.

Lepszą grę w wykonaniu obu zespołów zobaczyliśmy dopiero w drugiej odsłonie. Najpierw futbolówkę na rzut rożny po uderzeniu Lionela Messiego sparował Navas. W 56. minucie golkiper Realu nie miał już nic do powiedzenia. Centrę Rakiticia z narożnika boiska na gola zamienił Gerard Pique. Na odpowiedź Królewskich nie trzeba było długo czekać. Akcję rozpoczętą przez Marcelo kontynuował Toni Kroos, a do siatki trafił Karim Benzema. 1:1!

Końcówka widowiska należała do przyjezdnych. Najpierw sędzia nie uznał bramki Garetha Bale’a, zaś po chwili w poprzeczkę uderzył Cristiano Ronaldo. Wydawało się, że Los Blancos podłamie czerwona karta dla Sergio Ramosa. Nic bardziej mylnego! Po centrze Bale’a Ronaldo – przyjmując piłkę – zgubił Daniego Alvesa i silnym strzałem pokonał Claudio Bravo.

FC BARCELONA VS REAL MADRID FC BARCELONA VS REAL MADRID

Dumy Katalonii nie było już stać na skuteczną odpowiedź. Choć do ataku ruszył nawet Gerard Pique, nie przełożyło się to na dogodne okazje bramkowe. 232. El Clasico zakończyło się nieoczekiwanym zwycięstwem podopiecznych Zinedine’a Zidane’a. Francuzki szkoleniowiec potwierdził, że pod jego wodzą wicemistrzowie Hiszpanii są w stanie wrócić na piłkarski szczyt.

W innym dzisiejszym pojedynku aż pięć goli Betisowi Sevilli zaaplikowało Atletico Madryt (5:1), które w tabeli Primera Division traci sześć punktów do Barcelony. Przewaga Blaugrany nad trzecim Realem wynosi siedem oczek.