Primera Division. Real Madryt traci punkty w Valladolid!

Real Madryt zaledwie zremisował na wyjeździe 1:1 z Realem Valladoid w zaległym meczu 34. kolejki ligi hiszpańskiej. Podopieczni Carlo Ancelottiego w ten sposób bardzo ograniczyli sobie możliwość zdobycia tytułu mistrza kraju. Na dwa spotkania przed końcem sezonu tracą do lidera – Atletico Madryt – cztery punkty.

Królewscy, aby zachować szanse na mistrzostwo Hiszpanii, musieli w tym spotkaniu zdobyć komplet punktów. Mierzyli się jednak z rywalem, który na własnym terenie był groźny dla najlepszych. Valladolid potrafiło u siebie ograć Barcelonę czy Villareal. Na własnym stadionie przegrało dotychczas zaledwie trzykrotnie w przekroju całego sezonu.

Już w 9. minucie gry doszło do zmiany w szeregach gości. Plac gry opuścił kontuzjowany Cristiano Ronaldo, a w jego miejsce pojawił się Alvaro Morata. Chwilę później przewrotką uderzał Sergio Ramos, lecz zrobił to niecelnie. Real Madryt posiadał inicjatywę, lecz dobrze w defensywie prezentowała się ekipa z Valladolid. Zespół ze stolicy Hiszpanii w 35. minucie gry objął prowadzenie. Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Sergio Ramos. Uderzył tak, że bramkarz rywali nie miał szans. Ten sam zawodnik mógł zdobyć drugiego gola w 45. minucie, ale chybił do uderzeniu głową po rozegraniu rzutu rożnego. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 1:0 dla Królewskich.

Po przerwie podopieczni Carlo Ancelottiego uspokoili tempo gry. Od czasu do czasu próbowali zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale nic konkretnego z tych prób nie wynikało. W atak postanowili również zaangażować się piłkarze z Valladolid. Najlepszą sytuację zmarnował jednak w 66. minucie Javi Guerra, który niecelnie uderzył przewrotką. W odpowiedzi pokonać bramkarza rywali próbował Alvaro Morata, jednak bez powodzenia. Wydawało się, iż piłkarze z Madrytu mają pod kontrolą to, co dzieje się na boisku i utrzymają korzystny dla siebie wynik do końca spotkania. W 87. minucie gospodarze zdołali jednak wyrównać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową Ikera Casillasa pokonał Humberto Osorio. Po stracie gola Królewscy całym zespołem ruszyli do ataku, jednak nie potrafili zdobyć bramki na wagę trzech punktów.

Real Madryt ma coraz mniejsze szanse na mistrzostwo Hiszpanii. Zespół Carlo Ancelottiego ma na koncie 84 punkty i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do liderującego Atletico traci 4 punkty na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Real Valladolid dzięki temu remisowi wydostał się ze strefy spadkowej i zajmuje 16. pozycję w rozgrywkach ligowych z dorobkiem 36 punktów.

Real Valladolid – Real Madryt 1:1 (0:1)
Bramki: Osorio 86′- Sergio Ramos 35′
Real Valladolid: Jimenez – Rukavina, Valiente, Mitrović, Pena, Rubio, Victor Perez (82′ Baraja), Jeffren (73′ Osorio), Oscar (64′ Larsson), Bergdich, Guerra.
Real Madryt: Casillas – Nacho, Pepe, Ramos, Coentrao, Alonso, Modrić, Isco (73′ Illarramendi), Di Maria, Benzema (77′ Marcelo), Ronaldo (8′ Morata).