Primera Division. Real gromi; wygrana Sevilli

Real Madryt rozgromił na Santiago Bernabeu RCD Espanyol aż 6:0. Hattricka ustrzelił Cristiano Ronaldo, a po jednym trafieniu dorzucili Karim Benzema i James Rodriguez oraz Oscar Duarte, który pokonał swojego bramkarza. Zwycięstwo odniosła także Sevilla, która wygrała z Levante 3:1.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a objęli prowadzenie już w 7. minucie. Z prawego skrzydła w szesnastkę zacentrował James Rodriguez, a Karim Benzema strzałem głową otworzył wynik spotkania. Chwilę później na 2:0 podwyższył Cristiano Ronaldo, który skutecznie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na nim samym. Po upływie kolejnych czterech minut do siatki zza pola karnego trafił James Rodriguez. W końcówce pierwszej połowy uaktywnił się jeszcze Ronaldo. Portugalczyk minął dwóch rywali i przymierzył nie do obrony z siedemnastu metrów.

Real Madrid vs RCD EspanyolReal Madrid vs RCD Espanyol

Po zmianie stron gospodarze długo nie mogli przebić się przez defensywę przyjezdnych. Dopiero w 82. minucie celną główką Giedriusa Arlauskisa pokonał Ronaldo. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem do własnej bramki trafił jeszcze Oscar Duarte i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Królewskich.

SEVILLA vs LEVANTEZwycięstwo bez kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka odniosła również Sevilla. Piłkarze z Andaluzji pokonali na własnym stadionie Levante 3:1. Już w 1. minucie wynik spotkania otworzył Kevin Gameiro. Po zmianie stron trafił Vicente Iborra. Goście zdołali złapać kontakt, ale gol rezerwowego Jewhena Konoplanki pozbawił gości marzeń o punktach.

Po 22. kolejkach na czele tabeli umocniła się Barcelona, która po wczorajszej wygranej z Atletico (2:1) odskoczyła ekipie prowadzonej przez Diego Simeone na dystans trzech oczek. Na trzecim miejscu pozostał Real. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a do lidera wciąż tracą cztery punkty. Sevilla Grzegorza Krychowiaka jest piąta.