Primera Division. Popis Barcelony i Suareza; drużyny z Madrytu dotrzymują kroku

FC Barcelona przerwała serię czterech ligowych spotkań bez wygranej i rozbiła na wyjeździe Deportivo La Coruna aż 8:0! Blaugranę do zwycięstwa poprowadził Luis Suarez autor czterech goli. Równego kroku drużynie Luisa Enrique dotrzymują rywale z Madrytu, którzy również zapisali na swoim koncie komplet punktów.

Deportivo La Coruna FC Barcelona 0:8 (0:2)
Luis Suarez 11‘ 24‘ 53‘ 64‘ Ivan Rakitić 47‘ Lionel Messi 73‘ Marc Bartra 79‘ Neymar 81‘

Deportivo Coruna vs FC BarcelonaDuma Katalonii była przez ostatnie tygodnie mocna krytykowana. Seria czterech ligowych meczów bez zwycięstwa ostatni raz przydarzyła się Blaugranie lata temu, kiedy szkoleniowcem tego zespołu był jeszcze Louis van Gaal. Atmosfera zaczęła robić się nerwowa, albowiem Barca miała już tylko jedno „oczko“ przewagi nad Realem Madryt, a od Atletico lepsza była jedynie dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek.

Mistrzowie Hiszpanii zamknęli jednak usta wszystkim, wygrywając na wyjeździe z Deportivo aż 8:0. Gospodarzy z La Coruny „napoczął“ Luis Suarez. Popularny „El Pistolero“ zaliczył cztery bramki i trzy asysty! Jest to wielki wyczyn Urugwajczyka, któremu ostatnio lekko mówiąc nie szło zbyt dobrze. Na listę strzelców wpisali się również Ivan Rakitić, Lionel Messi, Marc Bartra oraz Neymar.

Dzięki zwycięstwu Katalończycy pozostali liderem La Liga.

***

Athletic Bilbao Atletico Madryt 0:1 (0:1)
Fernando Torres 38‘

Athletic Club vs Atletico MadridTo miał być prawdziwy hit i najtrudniejsze zadanie „bandy“ Diego Simeone na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo Hiszpanii. Mecz z Athletikiem był dla Atletico trudny tym bardziej, że rozgrywany w kraju Basków. Goście losy rywalizacji rozstrzygnęli w pierwszej części spotkania. W 38. minucie idealnie na głowę Fernando Torresa dograł Antoine Griezmann, a Hiszpan ustalił – jak się później okazało – wynik meczu. Gospodarze na San Mames bardzo ambitnie dążyli do wyrównania stanu gry. Ta sztuka im się jednak nie udała i to Los Colchoneros dopisali do swojego dorobku trzy kolejne punkty.

Atletico, dzięki czwartej wygranej z rzędu, wciąż dotrzymuje kroku prowadzącej w wstawce Barcelonie. Podopieczni Diego Simeone mają w dorobku tyle samo oczek co aktualni mistrzowie Hiszpanii, ale ustępują im jedynie gorszym stosunkiem bramek.

***

Real Madryt Villarreal CF 3:0 (1:0)
Karim Benzema 41‘ Lucas Vazquez 69‘ Luka Modrić 76‘

Real Madrid vs Villarreal CFBędący ostatnio w piłkarskim „gazie“ Real skutecznie odpowiedział swoim największym rywalom. Los Blancos wygrali na Estadio Santiago Bernabeu z Villarrealem 3:0. Okupująca czwarte miejsce w tabeli drużyna „Żółtej Łodzi Podwodnej“ stawiała dzielny opór Królewskim do 41. minuty. Wtedy to gola dającego prowadzenie gospodarzom dał Karim Benzema. W drugiej połowie kontrolujący spotkanie zawodnicy Zinedine‘a Zidane‘a dołożyli dwa kolejne trafienia, autorstwa Lucasa Vazqueza i Luki Modricia.

Real umocnił się na trzeciej pozycji w ligowej stawce. Do prowadzącej dwójki traci tylko jeden punkt. Do końca sezonu w Hiszpanii pozostały już tylko cztery kolejki i tak naprawdę jeszcze wszystko może się wydarzyć.