Primera Division. Podział punktów w Madrycie; Villarreal liderem, mimo porażki

Remisem 1:1 zakończyły się rozegrane na Estadio Vicente Calderon derby Madrytu pomiędzy Atletico i Realem. Królewscy nie wykorzystali szansy na objęcie prowadzenia w Primera Division. Stawce wciąż sensacyjnie przewodzi Villarreal.

Fotelu lidera piłkarzy Żółtej Łodzi Podwodnej nie pozbawiła nawet porażka z Levante. Klęska Barcelony z Sevillą sprawiła, że dobry rezultat osiągnięty przez Real na stadionie Atletico mógł pozwolić mu na objęcie prowadzenia w rozgrywkach.

Atletico Madrid vs Real MadridOfensywna aktywność Królewskich została nagrodzona już w 9. minucie, kiedy po efektownym rajdzie Daniela Carvajala na prawym skrzydle głową do siatki gospodarzy piłkę skierował Karim Benzema. Najlepszą okazję do wyrównania Los Rojiblancos mieli, gdy w polu karnym Sergio Ramos faulował Tiago. Arbiter wskazał na wapno, a Antoine Griezmann przegrał pojedynek z Keylorem Navasem.

Druga odsłona nie tyle obfitowała w składne akcje i ofensywny popis obu drużyn, ile w brutalne zagrania i udzielające się zawodnikom emocje. Sędzia wyciągnął w ciągu 45 minut aż siedem żółtych kartek. Chwilę przed końcem przeciętnie spisujący się Real skarcił Luciano Vietto. Argentyńczyk wykorzystał wspaniałą akcję duetu Jackson Martinez – Antoine Griezmann. W doliczonym czasie gry Królewskich mógł pogrążyć były snajper FC Porto, jednak jego próbę z najwyższym trudem zatrzymał Navas.

Atletico Madrid vs Real Madrid

Pierwszą wygraną w sezonie odnotowało Levante. Zwyciężyło nie z byle kim, bo wyższość rywala również po raz pierwszy w sezonie musiało uznać Villarreal. Jedyną bramkę dla swojej drużyny zdobył w 83. minucie Deyverson.