Primera Division: Pewne zwycięstwo Realu, Królewscy lepsi od Granady

W meczu 21. kolejki Primera Division Real Madryt pokonał na Santiago Bernabeu Granadę 2:0. Bramki dla Królewskich zdobyli Cristiano Ronaldo i Karim Benzema. Podopieczni Carlo Ancelottiego zasiedli na fotelu lidera ligi hiszpańskiej. Zostaną na nim co najmniej do jutra, kiedy to swoje mecze rozegrają Barcelona i Atletico.

Już w pierwszych minutach goście mogli pogrzebać swoje szanse na wywiezienie z Madrytu choćby punktu. Po rzucie rożnym omal nie skierowali piłki do własnej bramki. Po pół godzinie gry Królewscy po raz pierwszy pokonali Roberto Fernandeza. Gola zdobytego przez Sergio Ramosa sędzia jednak nie uznał. W momencie strzału na pozycji spalonej znajdował się Benzema, który zdaniem arbitra uniemożliwił hiszpańskiemu bramkarzowi skuteczną interwencję. Wielkich emocji kibice doczekali się w doliczonym czasie gry. Kapitalną przewrotką w polu karnym Granady popisał się Ronaldo, jednak wspaniała parada Fernandeza sprawiła, że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Od groźnych ataków drugą odsłonę rozpoczęli Królewscy. Najpierw w poprzeczkę trafił Benzema. Ewentualny gol i tak nie zostałby uznany, gdyż Francuz po raz kolejny znalazł się na pozycji spalonej. Chwilę później w okienko bramki wycelował Di Maria. Strzał Argentyńczyka był zbyt słaby, aby zaskoczyć golkipera przyjezdnych. W 56. minucie kibice na Santiago Bernabeu odetchnęli z ulgą. Gola dla ich ulubieńców strzelił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zatańczył z piłką 15 metrów od bramki, po chwili oddał strzał, a futbolówka tuż przy słupku minęła linię bramki strzeżonej przez Roberto Fernandeza. 74. minuta przyniosła kolejne trafienie Królewskich. Po świetnym podaniu Marcelo hiszpańskiego golkipera Granady pokonał Karim Benzema.

Więcej goli w spotkaniu już nie padło. Real pewnie zwyciężył przed własną publicznością 2:0 i awansował na pozycję lidera Primera Division. Podopieczni Carlo Ancelottiego pozostaną na niej co najmniej do jutra, kiedy to swoje mecze rozegrają Barcelona i Atletico. Rywalem Katalończyków będzie Malaga. Piłkarze Diego Simeone zmierzą się na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Rayo Vallecano.