Primera Division: Niesamowite osiągnięcie Cristiano Ronaldo

Real Madryt pokonał u siebie Celtę Vigo 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Spotkanie na Estadio Santiago Bernabeu poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego w nocy z soboty na niedzielę Eusebio. Dwie bramki strzelił Cristiano Ronaldo – ma już ich 400 w seniorskiej karierze.

W 6 minucie Celta zmarnowała świetną okazję, błąd w obronie popełnił Pepe, a Charles znalazł się w sytuacji sam na sam – napastnik Celty uderzył jednak fatalnie i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

W 24 minucie – Carvajal na prawej stronie ograł rywala i wrzucił piłkę w pole karne – futbolówka trafiła do Ronaldo, który zgrał ją do Benzemy, Francuz uderzył ale piłka po rykoszecie przeleciała tuż obok słupka.

Po pół godzinie gry przed szansą stanął Modrić, pomocnik Realu huknął z 20 metrów ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Chwilę później zakotłowało się w polu karnym Realu i gdyby nie interwencja Diego Lopeza byłoby 1:0 dla Celty.
W 68 minucie Real objął prowadzenie – Jese zszedł do lini końcowej i posłał piłkę wzdłuż bramki – na miejscu był Karim Benzema.

Kwadrans później było już 2:0 – Carvajal zagrał piłkę do Ronaldo, futbolówka minęła wszystkich zawodników a Portugalczyk strzelił do pustej bramki.

W doliczonym czasie gry drugą bramkę zdobył Ronaldo ustalając wynik tego spotkania.

Real Madryt – Celta Vigo 3:0