Primera Division. Lider wciąż w świetnej formie!

FC Barcelona rozgromiła przed własną publicznością Real Sociedad 4:0 w meczu 13. kolejki Primera Division. Łupem bramkowym podzielili się napastnicy Dumy Katalonii: Neymar, Luis Suarez oraz Lionel Messi. Dzięki wygranej podopieczni Luisa Enrique umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Baskowie przyjechali na Camp Nou po zwycięstwie nad Sevillą 2:0, ale raczej mało kto wierzył, iż goście mogą urwać piłkarzom lidera rozgrywek chociaż punkt. Barcelona w ostatnich tygodniach imponuje skutecznością i gromi kolejnych rywali, niezależnie od ich klasy.

FC Barcelona vs Real SociedadGospodarze zaatakowali od samego początku, ale początkowo kilka ich strzałów zdołał obronić golkiper Realu, Geronimo Rulli. Później Argentyńczykowi pomógł słupek po uderzeniu Andresa Iniesty. Duma Katalonii trafiła w końcu do siatki gości w 22. minucie. Wówczas płaskie zagranie z prawej strony Daniego Alvesa skutecznie wykończył Neymar. W 41. minucie wspaniałym wolejem z powietrza popisał się Luis Suarez, podwyższając prowadzenie Barcelony. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Alves.

FC Barcelona vs Real SociedadKolejne gole kibice na Camp Nou zobaczyli już w drugiej połowie spotkania. W 53. minucie po podaniu Jeremy’ego Mathieu celnie przymierzył Neymar. Sędzia w tej sytuacji popełnił jednak błąd, nie odgwizdując pozycji spalonej asystującego Francuza. Swojego gola bardzo chciał również zdobyć Lionel Messi, ale bardzo długo ta sztuka mu się nie udawała. Argentyńczyk dopiął jednak swego już w doliczonym czasie gry. Asystę przy tym golu zaliczył rozgrywający znakomite zawody Neymar. Ostatecznie mistrzowie Hiszpanii w pełni zasłużenie wygrali 4:0.

Barcelona zaliczyła piątą ligową wygraną z rzędu. Podopieczni Luisa Enrique prowadzą w tabeli Primera Division z dorobkiem 33 punktów. Duma Katalonii ma cztery oczka przewagi nad wiceliderem – Atletico Madryt, które skromnie pokonało przed własną publicznością RCD Espanyol 1:0, po bramce niezawodnego Antoine’a Griezmanna.