Primera Division. Królewscy pobili klubowy rekord

Piłkarze Realu Madryt pokonali na wyjeździe FC Malagę 2:1 (1:0) w meczu 13. kolejki Primera Division. Wliczając wszystkie rozgrywki, drużyna ze stolicy Hiszpanii zanotowała szesnaste zwycięstwo z rzędu, co jest klubowym rekordem. Tym razem komplet punktów podopiecznym Carlo Ancelottiego zapewniły trafienia Karima Benzemy oraz Garetha Bale’a.

Ostatni raz Królewscy stracili punkty 13 września, gdy na własnym stadionie ulegli w derbowym starciu Atletico Madryt 1:2. Od tamtej pory piłkarze Carlo Ancelottiego zaliczyli komplet szesnastu wygranych meczów we wszystkich rozgrywkach. Tym samym Real ustanowił klubowy rekord, poprawiając najlepsze dotychczasowe osiągnięcia z sezonów 1960-1961 oraz 2011-2012.

MALAGA VS REAL MADRIDZgodnie z przewidywaniami, na Estadio La Rosaleda od początku ton boiskowym wydarzeniom nadawali Królewscy. W pierwszej połowie spotkania to oni dominowali, a swoją przewagę udokumentowali już w 18. minucie. Wówczas lewym skrzydłem uciekł obrońcom rywali Cristiano Ronaldo i zagrał na środek pola karnego do Karima Benzemy. Francuz bez chwili namysłu skierował piłkę do siatki, tym samym wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Po stosunkowo szybko zdobytym golu Real uspokoił grę, co jakiś czas zagrażając bramce Carlosa Kameniego. Ten jednak długo nie dawał się zaskoczyć i bronił strzały rywali niekiedy w bardzo trudnych sytuacjach. Sposób na kameruńskiego golkipera znalazł dopiero Gareth Bale, który w 83. minucie meczu po asyście Cristiano Ronaldo pewnym uderzeniem z kilku metrów zmusił do kapitulacji bramkarza gospodarzy. Dla Walijczyka był to szósty gol w obecnym sezonie Primera Division.

Mimo pewnego prowadzenia piłkarze ze stolicy Hiszpanii w końcówce spotkania przysporzyli swoim kibicom sporo nerwów. Najpierw, w 86. minucie, z powodu dwóch żółtych kartek boisko opuścił Isco, a następnie już w doliczonym czasie gry kontaktowego gola dla podopiecznych Javiera Gracii zdobył Roque Santa Cruz, wykorzystując dośrodkowanie od Arthura Boki. Ostatecznie jednak Królewscy wygrali 2:1 i tym samym dopisali do swojego dorobku kolejny komplet ligowych punktów.