Primera Division. Kolejne zwycięstwo lidera Atletico

Piłkarze Atletico Madryt pokonali na wyjeździe Getafe 2:0 w 33. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy i umocnili się na pozycji lidera. Dzień wcześniej na drugie miejsce awansował Real, który wygrał w stolicy z Almerią 4:0 i wyprzedził Barcelonę.

Bramki dla Atletico zdobyli Urugwajczyk Diego Godin w 40. minucie i w końcówce spotkania Diego Costa (26. trafienie w sezonie). Urodzony w Brazylii reprezentant Hiszpanii, który wrócił do gry po przerwie spowodowanej urazem uda, mógł jeszcze bardziej pogrążyć Getafe, ale w 66. minucie nie wykorzystał karnego.

W końcówce spotkania Costa doznał kolejnej kontuzji, tym razem kości piszczelowej i musiał opuścić boisko. Z informacji trenera Diego Simeone wynika jednak, że to nic poważnego.

Niedzielny triumf jest siódmym z rzędu zwycięstwem w Primera Division piłkarzy Atletico, którzy świetnie spisują się także w Lidze Mistrzów. Po wyeliminowaniu Barcelony awansowali do półfinału, ich kolejnym rywalem będzie Chelsea Londyn (drugą parę tworzą Real i Bayern Monachium).

W tabeli hiszpańskiej ekstraklasy Atletico (82 pkt) wyprzedza o trzy punkty „Królewskich”.