Primera Division. Kolejna porażka Barcelony; wygrane drużyn z Madrytu

W 32. kolejce Primera Division piłkarze Realu Madryt pokonali na własnym stadionie Eibar 4:0. Z kompletu punktów cieszyło się również Atletico Madryt, które uporało się na wyjeździe z Espanyolem 3:1. Kolejnej porażki doznała natomiast Barcelona. Podopieczni Luisa Enrique tym razem przegrali z Realem Sociedad 0:1.

Real Madryt – SD Eibar 4:0 (4:0)
James Rodriguez 5’ Lucas Vazquez 18’ Cristiano Ronaldo 19’ Jese Rodriguez 39’

Real Madrid vs EibarW pierwszym dzisiejszym meczu Real Madryt gościł Eibar. Królewscy od początku spotkania narzucili wysokie tempo i po dwudziestu minutach prowadzili już 3:0. Pierwszą bramkę z rzutu wolnego strzelił James Rodriguez. Na drugiego gola czekaliśmy do 18. minuty. Wówczas Cristiano Ronaldo w swoim stylu minął dwóch piłkarzy rywali i zagrał do Lucasa Vazqueza, a ten podwyższył rezultat.

Chwilę później sam Portugalczyk wpisał się na listę strzelców, zmuszając do kapitulacji uderzeniem z bliskiej odległości Asiera Riesgo. Pod koniec pierwszej części gry Królewscy po raz czwarty pokonali golkipera gości. Ronaldo ruszył lewą flanką i zagrał w pole karne, gdzie czekał Jese Rodriguez. Hiszpan strzałem z kilku metrów ustalił wynik meczu na 4:0 dla Realu.

***

RCD Espanyol – Atletico Madryt 1:3 (1:1)
Pape Diop 29′ – Fernando Torres 35′ Antoine Griezman 58′ Koke 89′

Espanyol vs Atletico MadridMimo, że Atletico jako pierwsze stworzyło sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola, to Espanyol objął prowadzenie. Marco Asensio zacentrował z rzutu rożnego, a najwyżej w polu karnym rywali wyskoczył Pape Diop, który pokonał bezradnie interweniującego Jana Oblaka.

Z takiego obrotu sprawy gospodarze cieszyli się raptem sześć minut, albowiem tyle czasu potrzebował Fernando Torres, by uciszyć kibiców Espanyolu. Napastnik gości znakomicie przyjął podanie od Koke, a następnie zmusił do kapitulacji Pau Lopeza. Po zmianie stron na boisku rządzili już tylko podopieczni Diego Simeone. Najpierw dwudziestego gola w obecnym sezonie ligowym zanotował Antoine Griezmann, a wynik w 89. minucie – po uderzeniu głową – ustalił Koke.

***

Real Sociedad – FC Barcelona 1:0 (1:0)
Mikel Oyarzabal 5′

Do olbrzymiej niespodzianki doszło na Estadio Anoeta, gdzie Real Sociedad pokonał Barcelonę 1:0. Piłkarze Eusebio Sacristana objęli prowadzenie już w 5. minucie spotkania. Xabi Prieto zacentrował do Mikela Oyarzabala, a ten „główką” trafił do bramki strzeżonej przez Claudio Bravo. W dalszej fazie meczu Blaugrana chciała jak najszybciej doprowadzić do remisu, lecz dobrze dysponowana defensywa rywali przetrwała pierwszą część pojedynku.

Real Sociedad - BarcelonaPo zmianie stron Barcelona napierała z coraz większym impetem. Swoje sytuacje mieli Neymar, a także Lionel Messi, ale za każdym razem obronną ręką z opresji wychodził Geromino Rulli. W ostatnich minutach golkiper gospodarzy został bohaterem swojego zespołu, albowiem w fantastyczny sposób bronił uderzenia Messiego.

Barcelona, mimo drugiej ligowej porażki z rzędu, zachowała pozycję lidera w tabeli Primera Division. Przewaga podopiecznych Luisa Enrique nad drugim Atletico zmalała jednak do trzech punktów. Na trzecim miejscu plasuje się Real, który do mistrzów Hiszpanii traci cztery oczka.