Primera Division. Cztery gole, dwie czerwone kartki i zwycięstwo Atletico na Vicente Calderon

Atletico Madryt zrehabilitowało się za porażkę z Realem Sociedad 1:2 i pewnie pokonało Malagę na Vicente Calderon 3:1 w ramach 12. kolejki Primera Division. W meczu nie zabrakło wielkich emocji – sędzia pokazał dwa czerwone kartoniki, a piłkarze obu ekip do końca walczyli o korzystny wynik.

Atletico Madrid vs Malaga CFJuż w 13. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki zagranej na krótki słupek przez Koke dopadł Tiago. Portugalczyk główkował na tyle skutecznie, że futbolówka wpadła do siatki po rękach bramkarza gości, Carlosa Kameniego. Kolejne pół godziny gry nie przyniosło większych emocji. Niemal każda ofensywna akcja Malagi kończyła się niedokładnym rozegraniem na połowie rywali lub spalonym. Podopieczni Diego Simeone, zadowoleni z prowadzenia, nie kwapili się do ataków. Przełom nastąpił w 42. minucie. Na prawym skrzydle piłkę wymienili Mario Mandżukić i Arda Turan. Turecki pomocnik dograł w pole karne do Antoina Griezmanna, który z łatwością pokonał golkipera przyjezdnych.

Atletico Madrid vs Malaga CFGra po przerwie nieco się zaostrzyła. Sędzia w ciągu ośmiu minut pokazał aż 4 żółte kartki. W 61. minucie powinno być już 3:0. Cristian Ansaldi dokładnie podał w szesnastkę, gdzie na piłkę czekał Raul Jimenez. Meksykanin nie zdołał jednak pokonać Kameniego z zaledwie pięciu metrów. Zgodnie z powiedzeniem, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, już chwilę później kontaktową bramkę zdobyli goście. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Samuela Castillejo akcję na długim słupku świetnie zamknął Roque Santa Cruz, który pewnie wpakował futbolówkę pod porzeczkę. Malaga chciała pójść za ciosem, ale strzał Juanmiego zablokowali obrońcy gospodarzy. Ciosem dla przyjezdnych była utrata Samuela, który ujrzał swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. W końcówce meczu dominowali mistrzowie Hiszpanii.Szczęścia próbowali Griezmann i Jimenez, którzy nie potrafili skutecznie wykończyć akcji swojego zespołu. W 84. minucie w polu karnym przyjezdnych doszło do niemałego zamieszania. Najlepiej odnalazł się w nim Diego Godin. Urugwajczyk wpadł z piłką do siatki, czym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w dzisiejszym meczu. Trzy minuty później z gry wykluczony został Gabi, ale nie wpłynęło to już na przebieg spotkania.

Dzięki zwycięstwu Atletico wciąż utrzymuje kontakt z czołówką i co najmniej do meczu Barcelony będzie wiceliderem rozgrywek. Malaga w obecnym sezonie spisuje się bardzo dobrze i zajmuje 6. lokatę.