Primera Division. Busquets dał szczęśliwe zwycięstwo Barcelonie

Piłkarze FC Barcelony dopiero w ostatniej akcji meczu wywalczyli trzy punkty w ligowym spotkaniu z Valencią. Triumf Dumie Katalonii zapewnił pomocnik Sergio Busquets, który do siatki rywali trafił już w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Dzięki tej wygranej podopieczni Luisa Enrique nadal zajmują drugie miejsce w lidze hiszpańskiej, tracąc dwa punkty do lidera – Realu Madryt.

Na Estadio Mestalla zmierzyły się ze sobą ekipy, które mogły się poszczycić najlepszymi defensywami w dotychczas rozegranych potyczkach. Claudio Bravo, golkiper Barcy, do tej pory w Primera Division skapitulował zaledwie 6 razy, zaś bramkarz Valencii: Diego Alves 11 razy. Nietoperze w ostatnich dwóch kolejkach ligowych straciły punkty. Najpierw zremisowały z Athletikiem Bilbao, a następnie poniosły porażkę w derbach z Levante. Podopieczni Luisa Enrique przystąpili zaś do tego meczu podbudowali okazałym zwycięstwem nad Sevillą aż 5:1.

VALENCIA VS BARCELONAW pierwszej połowie spotkania obie drużyny skupiły się na skutecznej grze w obronie. Z tego też powodu kibice nie zobaczyli zbyt wielu dogodnych okazji podbramkowych. Pierwszą taką szansę stworzyli sobie goście w 14. minucie, jednak Luis Suarez nie zdołał pokonać Diego Alvesa. W odpowiedzi Valencia mogła wyjść na prowadzenie tuż przed przerwą, ale z ostrego kąta piłkę w boczną siatkę posłał Andre Gomes. Obie drużyny zeszły więc do szatni bez zdobyczy bramkowej.

VALENCIA VS BARCELONAW drugiej części gry oba zespoły miały wymarzone okazje na strzelenie gola. Najpierw po akcji gospodarzy i strzale Rodrigo Moreno piłkę zmierzającą do siatki wybił Gerard Pique. Duma Katalonii zdołała w końcu celnie uderzyć do bramki Alvesa, ale sędzia po strzale Luisa Suareza stwierdził, iż Urugwajczyk znajdował się na spalonym. Okazało się, że nie miał racji. Parę minut później znakomitą sytuację miał Sofiane Feghouli. Gracz Valencii przegrał jednak pojedynek sam na sam z Claudio Bravo. Barcelona przycisnęła jeszcze w samej końcówce pojedynku. Goście mieli trzy rzuty rożne z rzędu. Po ostatnim z nich piłka trafiła na głowę Neymara, który z dwóch metrów trafił prosto w golkipera rywali. W całym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Sergio Busquets, który skutecznie dobił uderzenie Brazylijczyka i tym samym zapewnił swojej drużynie bezcenne trzy punkty.

Dzięki tej wygranej podopieczni Luisa Enrique nie pozwolili, aby Real Madryt odskoczył im w tabeli ligowej. Barca ma 31 punktów i w dalszym ciągu traci do Królewskich dwa oczka. Valencia ma na koncie 24 oczka i spadła na piątą pozycję w ligowej stawce.