Primera Division. Błędy Krychowiaka pogrążyły Sevillę; batalia Valencii i Realu bez rozstrzygnięcia

Gole, walka do ostatniego gwizdka i nieoczekiwane zwroty akcji – wielkie emocje kibicom hiszpańskiej Primera Division przyniósł zakończony remisem 2:2 pojedynek Valencii CF z Realem Madryt. Dobrego dnia nie miał dziś Grzegorz Krychowiak, a jego Sevilla FC uległa na wyjeździe Granadzie 1:2.

primera-division-18-kolejka-real-valencia-granada (3)W starciu z Nietoperzami Królewscy szybko chcieli udowodnić sportową wyższość. W 16. minucie tercet Gareth Bale – Cristiano Ronaldo – Karim Benzema przeprowadził fantastyczną akcję, a do siatki na 1:0 trafił snajper reprezentacji Francji. Dopiero w końcówce pierwszej połowy Valencia kilkukrotnie zagroziła bramce Keylora Navasa. Chwilę przed przerwą faulu w polu karnym dopuścił się Pepe, a strzałem z jedenastu merów wynik wyrównał Dani Parejo.

primera-division-18-kolejka-real-valencia-granada (4)Po zmianie stron sytuacja Los Blancos jeszcze się pogorszyła. Czerwoną kartką za brutalny faul ukarany został Mateo Kovacić. To nie przeszkodziło gościom w ponownym sforsowaniu obrony rywali. W 82. minucie centrę Toniego Kroosa na gola zamienił Gareth Bale. W odpowiedzi swoich kibiców uszczęśliwił Paco Alcacer. Po dośrodkowaniu w pole karne napastnik wykorzystał zgranie futbolówki przez Rodrigo De Paula. Valencia mogła pokusić się o sensację. W doliczonym czasie gry pojedynek sam na sam z Navasem przegrał jednak Alvaro Negredo.

primera-division-18-kolejka-real-valencia-granada (2)Słabszy dzień odnotowała Sevilla, która w derbach Andaluzji nie sprostała na wyjeździe Granadzie. Podopieczni Unai Emery’ego obie bramki stracili przed przerwą. W 17. minucie Sergio Rico odbił uderzenie z dystansu Rubena Rochiny, jednak przy dobitce Isaaca Successa był już bezradny. Przy kolejnym golu gospodarzy błąd popełnił Grzegorz Krychowiak. Po stracie Polaka indywidualną akcję przeprowadził Adalberto Penaranda. 18-latek z Wenezueli przymierzył zza pola karnego i podwyższył wynik na 2:0. Sevillę stać było jedynie na trafienie kontaktowe, którego autorem był Victor Vitolo. Po przerwie goście mogli wyrównać, jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kevin Gameiro.

Piąty ligowy mecz z rzędu zwyciężyło Villarreal CF. Żółta Łódź Podwodna uporała się z Deportivo La Coruna (2:1) i w tabeli Primera Division traci zaledwie jeden punkt do trzeciego Realu Madryt. Liderem jest Atletico, które wczoraj pokonało Levante. Podopieczni Diego Simeone mają dwa oczka przewagi nad FC Barceloną.