Primera Division. Beniaminek bezradny w starciu z Barceloną

Piłkarze Barcelony w 16. kolejce Primera Division urządzili sobie kolejny festiwal strzelecki. Duma Katalonii rozbiła przed własną publicznością Cordobę, aż 5:0. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył niezawodny ostatnio Lionel Messi, a swoje premierowe trafienie w lidze hiszpańskiej zaliczył ściągnięty latem z Liverpoolu Luis Suarez. Mimo wygranej Barca nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Barcelona przystąpiła do tego pojedynku w mieszanych nastrojach. W Lidze Mistrzów Katalończycy wygrali ważny mecz z Paris Saint-Germain, gwarantując sobie tym samym pierwsze miejsce w swojej grupie. W lidze podopieczni Luisa Enrique zaliczyli wpadkę, zaledwie remisując z Getafe. Cordoba z kolei nadal znajduje się w strefie spadkowej, mimo zdobycia czterech punktów w dwóch ostatnich ligowych potyczkach. Mało kto jednak spodziewał się, iż goście urwą chociaż oczko renomowanemu rywalowi.

eKibice na dobre nie zdążyli zająć miejsc na stadionie Camp Nou, a Barca już zdobyła pierwszą bramkę. W 2. minucie piłkę po dośrodkowaniu Ivana Rakiticia przejął Pedro Rodriguez i uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W kolejnych minutach zdecydowanie dominowali gospodarze. Podwyższyć prowadzenie próbowali m.in. Andres Iniesta, Luis Suarez czy Pedro, ale po ich strzałach albo piłka mijała bramkę, albo dobrze interweniował golkiper Cordoby. Do przerwy więcej goli nie padło.

eDruga połowa to popis skuteczności Barcelony. W 53. minucie po podaniu Pedro w dogodnej sytuacji znalazł się Luis Suarez i pewnym uderzeniem zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu, a swoją pierwszą w rozgrywkach ligowych w ósmym występie. Kolejne minuty to dalsze próby zdobycia kolejnych goli przez podopiecznych Luisa Enrique, ale kolejne trafienie gospodarze zaliczyli dopiero w 80. minucie. Z rzutu wolnego zacentrował Xavi, a piłkę do bramki gości głową skierował Gerard Pique. Dwie minuty później było już 4:0. W zamieszaniu w polu karnym beniaminka futbolówkę przejął Lionel Messi i umieścił ją w siatce prawą nogą. Wynik spotkania w 90. minucie ustalił Messi, który wykorzystał dogranie od Jordiego Alby.

Mimo dzisiejszej wygranej Barcelona nadal znajduje się w tabeli za Realem Madryt. Duma Katalonii ma 38 punktów i traci jeden punkt do Królewskich, którzy mają rozegrany jeden mecz mniej. Cordoba z 11 punktami jest na 19. miejscu w stawce.