Primera Division. Barcelona zrównała się punktami z Realem! Suarez bohaterem Dumy Katalonii

FC Barcelona pokonała przed własną publicznością SD Eibar 3:1 w spotkaniu 9. kolejki Primera Division. Komplet punktów Dumie Katalonii zapewnił Luis Suarez, który popisał się hat-trickiem.

Mimo, iż od pierwszego gwizdka Barcelona przejęła inicjatywę na boisku, to jako pierwsi gola strzelili goście, za sprawą Borji Bastona. Przyjezdni z prowadzenia cieszyli się jednak zbyt długo. W 21. minucie Sergio Busquets zagrał do Sandro Ramireza, który bez przyjęcia podał do Luiza Suareza, a ten strzałem głową umieścił piłkę w siatce rywali. Tuż przed przerwą Eibar mogło objąć prowadzenie, lecz piłka posłana z ostrego kąta przez Keko w ostatniej chwili została wybita przez Marca Bartrę.

FC BARCELONA VS EIBARFC BARCELONA VS EIBAR

Tuż po zmianie stron drugiego gola na swoje konto zapisał Suarez. Neymar swoją indywidualną akcją zamieszał defensywą gości i zagrał do niepilnowanego Urugwajczyka, który po raz drugi pokonał Asiera Riesgo. W 83. minucie boisko musiał opuścić Javier Mascherano. Arbiter ukarał go czerwoną kartką za niesportowe zachowanie. Mimo gry w osłabieniu Duma Katalonii po raz kolejny zadała zabójczy cios. Na listę strzelców ponownie wpisał się Suarez, a asystował mu tym razem Neymar. Ostatecznie piłkarze Luisa Enrique pokonali Eibar 3:1 i zrównali się punktami z prowadzącym w rozgrywkach Realem Madryt.

W innym ciekawym niedzielnym meczu Atletico Madryt, po golach Jacksona Martineza oraz Yannicka Ferreiry, wygrało na własnym stadionie z Valencią 2:1. Dzięki temu podopieczni Diego Simeone awansowali na 3. pozycję w tabeli. Nietoperze z kolei zajmują dopiero 9. miejsce.