Primera Division. Barcelona wypuszcza zwycięstwo z rąk; ważna wygrana Sevilli

Piłkarze FC Barcelony, mimo dwubramkowego prowadzenia, zaledwie  zremisowali przed własną publicznością z Deportivo La Coruna 2:2 w meczu 15. kolejki Primera Division. Z niezwykle cennej wygranej może cieszyć się natomiast Seviila, która z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie pokonała na własnym stadionie Sporting Gijon 2:0.

Po remisie z Valencią (1:1) Barcelona na własnym stadionie gościła Deportivo La Coruna, które w obecnym sezonie prezentuje się nadzwyczaj dobrze i zajmuje miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Choć piłkarze Victora Sancheza są w formie, wszyscy spodziewali się raczej spacerku Blaugrany.

FC Barcelona vs Deportivo CorunaBarcelona szybko złapała swój rytm i już w 5. minucie po strzale Lionela Messiego piłka o centymetry minęła słupek bramki gości. Kilka chwil później Argentyńczyk przymierzył z rzutu wolnego, a futbolówkę na raty zatrzymał German Lux. Wynik spotkania w 39. minucie otworzył Messi, który celnie przymierzył z rzutu wolnego.

Po przerwie z dystansu do siatki trafił jeszcze Ivan Rakitić i kiedy wszystko zmierzało w dobrym kierunku do głosu doszli przyjezdni. Najpierw Claudio Bravo w sytuacji sam na sam pokonał Lucas Perez, a następnie uderzeniem z piętnastu metrów do remisu doprowadził Alex Bergantinos. W efekcie mecz zakończył się podziałem punktów.

FC Barcelona vs Deportivo CorunaBarcelona, mimo dzisiejszego remisu, pozostała liderem Primera Division, ale szansę na zrównanie się z nią punktami będzie miało Atletico Madryt, które jutro zmierzy się z Athletikiem Bilbao. Deportivo natomiast plasuje się obecnie na 6. miejscu.

90 minut w barwach Sevilli w meczu ze Sportingiem Gijon spędził Grzegorz Krychowiak. Jego drużyna wygrała 2:0 po dwóch trafieniach Kevina Gameiro. Polak uniknął żółtej kartki, dzięki czemu będzie mógł wystąpić w derbach przeciwko Realowi Betis. Dzięki wygranej Andaluzyjczcy przesunęli się na 7. pozycję w ligowej tabeli.