Primera Division. Barcelona obroniła tytuł; nieudana pogoń Realu

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Granadę 3:0 i tym samym obroniła tytuł mistrza Hiszpanii. Dla Dumy Katalonii to już dwudzieste czwarte takie trofeum w historii klubu. Tuż za podopiecznymi Luisa Enrique uplasowali się piłkarze Realu Madryt, którzy zakończyli sezon wygraną z Deportivo La Coruna (2:0).

Granada CF FC Barcelona 0:3 (0:2)
Luis Suarez 22’ 38’ 86’

Barcelona musiała wygrać, aby nie oglądać się na swoich odwiecznych rywali i zapewnić sobie tytuł najlepszej drużyny w Hiszpanii. Cel zrealizowała w stu procentach, rozstrzygając losy spotkania z Granadą już przed przerwą. Najpierw po podaniu od Jordiego Alby piłkę do pustej bramki skierował Luis Suarez, a następnie ten sam zawodnik wykorzystał dośrodkowanie Daniego Alvesa i uderzeniem głową zmusił do kapitulacji Andresa Fernandeza.

GRANADA VS FC BARCELONAPo zmianie stron podopieczni Luisa Enrique kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, raz za razem goszcząc w polu karnym rywali. Zrezygnowanych takim obrotem sprawy gospodarzy w 86. minucie ponownie dobił reprezentant Urugwaju, któremu tym razem asystował Neymar. Dla snajpera Dumy Katalonii było to trafienie numer czterdzieści w kończącym się sezonie ligowym, dzięki czemu został królem strzelców Primera Division. W historii rozgrywek takim dorobkiem mogło pochwalić się dotąd tylko dwóch graczy – Lionel Messi oraz Cristiano Ronaldo.

Tym samym Barcelona po raz dwudziesty czwarty w historii wywalczyła mistrzostwo Hiszpanii. Drugi Real wyprzedziła zaledwie o punkt.

***

Deportivo La Coruna Real Madryt 0:2 (0:2)
Cristiano Ronaldo 7’ 26’

Walczący do końca o tytuł piłkarze Zinedine’a Zidane’a pokonali na wyjeździe Deportivo La Coruna 2:0. Oba gole dla Królewskich zdobył w pierwszej połowie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk skierował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Stipę Pletikosę po zagraniach od Karima Benzemy i Toniego Kroosa.

Deportivo vs Real MadridW drugiej części meczu ambitnie prezentująca się ekipa prowadzona przez Victora Sancheza walczyła o honorowe trafienie, a bliski szczęścia był zwłaszcza Robert, którego strzał „główką” instynktownie obronił Keylor Navas.

Mimo dwunastego ligowego zwycięstwa z rzędu, Real nie zdołał przegonić w tabeli Dumy Katalonii, tracąc do niej jedno oczko. Drużyna ze stolicy Hiszpanii może jednak jeszcze sięgnąć po trofeum w obecnym sezonie, ponieważ zagra w finale Ligi Mistrzów ze swoim lokalnym rywalem – Atletico.