Primera Division. Barcelona na szóstkę, Elche na kolanach

FC Barcelona rozgromiła na wyjeździe Elche CF aż 6:0 (1:0) w meczu 20. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Przemysława Tytonia dwukrotnie pokonywali Lionel Messi i Neymar, a po jednym trafieniu dołożyli Gerard Pique oraz Pedro Rodriguez.

Nie tak dawno w pojedynku obu drużyn padło aż 5 bramek. Wszystkie zdobyła Duma Katalonii, więc Przemysław Tytoń pragnął z pewnością uniknąć kolejnej kompromitacji.

ELCHE VS. FC BARCELONAPierwszy kwadrans nie obfitował w wiele emocji. Piłkarze obu drużyn nie kwapili się do ataków i prowadzili grę w środku pola. Z nudy kibiców wyrwał Jordi Alba, który uderzył nieznacznie nad poprzeczką bramki Przemysława Tytonia. Gospodarze zdołali odpowiedzieć strzałem Jonathasa. Najlepszy strzelec miejcowych minimalnie się pomylił. Chwilę później z rzutu wolnego huknął Faycal Fajr, ale świetnym refleksem popisał się Claudio Bravo. W 34. minucie oko w oko z Tytoniem stanął Neymar, jednak Brazylijski napastnik nie trafił w piłkę… Widząc nieskuteczność kolegów w ataku, sprawy w swoje ręce wziął Gerard Pique. Defensor Blaugrany przyjął piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i świetnie przymierzył z półwoleja, pokonując polskiego golkipera. Pierwsza część przebiegała ze wskazaniem na Elche, więc nikt nie spodziewał się kataklizmu.

ELCHE VS. FC BARCELONATymczasem już 10 minut po przerwie na 2:0 podwyższył Lionel Messi. Najlepszy zawodnik Barcelony pewnie wykorzystał jedenastkę, podyktowaną za faul na Neymarze. Po chwili sytuacja gospodarzy skomplikowała się jeszcze bardziej, ponieważ czerwoną kartkę ujrzał Faycal Fajr. Od tego momentu było już tylko gorzej, a Barca wpadła w swój rytm i nie zamierzała poprzestać na dwóch trafieniach. W 69. minucie sytuację sam na sam z Tytoniem wykorzystał Neymar, trafiając tym razem w piłkę i podwyższając prowadzenie na 3:0. Napastnik gości kolejny raz na listę strzelców wpisał się już dwie minuty później. Znakomicie rozegrał piłkę z Messim i z powietrza uderzył nad interweniującym Tytoniem. W 88. minucie w szesnastkę wpadł Messi i uderzeniem w kierunku dalszego słupka nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję golkiperowi gospodarzy. W końcówce miejscowych dobił Pedro Rodriguez. Hiszpan wykorzystał dobre zagranie Neymara i pewnie umieścił futbolówkę w pustej bramce.

Barcelona traci do lidera – Realu Madryt tylko jedno oczko, jednak Królewscy mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie. Elche na koniec kolejki może znaleźć się w strefie spadkowej. Obecnie zajmuje 17. pozycję.