Primera Division. Atletico ściga czołówkę, niespodzianka w La Corunii

W niedzielnych meczach ligi hiszpańskiej swoje mecze rozgrywały zespoły, które zamierzają walczyć o europejskie puchary. Mistrz kraju – Atletico Madryt – bez problemu pokonał Espanyol Barcelona 2:0. W takim samym stosunku bramkowym wyjazdowe spotkanie z Elche wygrała Sevilla. Pierwszą porażkę z sezonie zanotowała za to Valencia, która niespodziewanie uległa Deportivo La Coruna aż 0:3.

Ekipa Atletico tydzień temu doznała pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach ligowych. Nic dziwnego, że do starcia z Espanyolem podopieczni Diego Simeone przystąpili niezwykle zmobilizowani. Gracze z Madrytu rzucili się do ataku już od pierwszego gwizdka sędziego. Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 3. minucie, ale rywali uratował słupek. Atletico nie ustawało jednak w atakowaniu bramki zespołu z Barcelony i w 43. minucie dopięło swego. Po centrze Gabiego piłkę do siatki gości skierował głową Tiago Mendes.

W drugiej połowie intensywność ataków mistrza Hiszpanii spadła, ale Espanyol nie potrafił zagrozić bramce przeciwnej drużyny. W 72. minucie po rzucie rożnym Mario Suarez ustalił wynik konfrontacji na 2:0 dla zespołu z Madrytu. Podopieczni Diego Simeone wygrali piąty mecz w lidze i z dorobkiem 17 punktów zajmują piątą lokatę w tabeli.

Podbudowana triumfem nad Atletico ekipa Valencii grała w La Corunii z Deportivo, które po 7. kolejkach zamykało ligową tabelę. W pierwszym składzie gospodarzy na boisko wybiegł Cezary Wilk. Były gracz krakowskiej Wisły miał spory udział przy pierwszej bramce dla Deportivo, gdy po jego zagraniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej bramki skierował gracz Nietoperzy Gaya. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Lucas Perez. Zaskoczona takim obrotem sprawy drużyna gości dała sobie wbić po przerwie jeszcze jedną bramkę, autorstwa Toche. Wygrana 3:0 pozwoliła zespołowi z La Corunii na opuszczenie strefy spadkowej i awans na 15. miejsce w lidze hiszpańskiej. Valencia spadła zaś na 4. pozycję w rozgrywkach.

Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie grała na wyjeździe z Elche. W ekipie gospodarzy z perspektywy ławki rezerwowych spotkanie obserwował Przemysław Tytoń.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się zawodnicy Elche, ale ich przewaga nie przyniosła efektu bramkowego. W drugiej części gry na murawie dominowali już gracze Sevilli. Dwie okazje na zdobycie gola miał Krychowiak, ale najpierw jego strzał obronił bramkarz, zaś druga próba reprezentanta Polski okazał się niecelna. To, co nie udało się Polakowi, uczynił Carlos Bacca, który w 59. minucie, po błędzie bramkarza, wyprowadził gości na prowadzenie. Drugiego gola dla Sevilli zdobył Kevin Gameiro. Mimo ataków Elche wynik meczu nie uległ już zmianie.

Zespół Grzegorza Krychowiaka został wiceliderem ligi. Zespół z Andaluzji ma 19 punktów i traci tylko 3 oczka do liderującej FC Barcelony.

Atletico Madryt – Espanyol Barcelona 2:0 (1:0)
Tiago Mendes 43′, Mario Suarez 72′
Atletico Madryt: Miguel Angel Moya – Juanfran, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Cristian Ansaldi, Arda Turan (60′ Antoine Griezmann), Gabi, Tiago Mendes (53′ Mario Suarez), Koke, Raul Garcia, Mario Mandzukić (85′ Cristian Rodriguez).
Espanyol Barcelona: Kiko Casilla – Javi Lopez, Diego Daniel Colotto, Alvaro Gonzalez, Juan Fuentes, Lucas Vazquez, Salva Sevilla, Jose Alberto Canas, Victor Alvarez (63′ Paco Montanes), Sergio Garcia (56′ Alex Fernandez), Felipe Caicedo (63′ Christian Stuani).

Deportivo La Coruna – Valencia CF 3:0 (2:0)
Gaya (sam.) 36, Perez 43′, Toche 79′
Deportivo: Fabricio- Sidnei, Luisinho, Juanfran, Pablo Insua- Medunjanin, Wilk, Farina- Cuenca (79. Rodriguez), Ivan Cavaleiro (63. Toche), Lucas Perez (58. Juan Carlos).
Valencia: Alves- Barragan, Mustafi, Otamendi, Gaya- Javi Fuego (77. De Paul), Filipe Augusto (46. Gil), Parejo, Rodrigo, Piatti (46. Feghouli)- Alcacer.

Elche CF – Sevilla FC 0:2 (0:0)
Bacca 59′, Gameiro 72′
Elche CF: Manu Herrera – David Lomban, Enzo Andia Roco, Damian Suarez (71′ Faycal Fajr), Eudard Albacar, Ferran Corominas, Pedro Mosquera (78′ Adrian Gonzalez), Victor Rodriguez, Alvaro (62′ Garry Rodrigues), Alonso Angel, Cristian Herrera.
Sevilla FC: Beto – Coke (46′ Diogo Figueiras), Daniel Carrico, Benoit Tremoulinas, Gerard Deulofeu (62′ Kevin Gameiro), Denis Suarez, Aleix Vidal, Grzegorz Krychowiak, Nicolas Pareja, Stephane M’Bia (82′ Vicente Iborra), Carlos Bacca.