Primera Division. Atletico nie zwalnia tempa

Piłkarze Atletico Madryt pokonali na własnym boisku 2:0 Elche w spotkaniu 34. kolejki ligi hiszpańskiej. To zwycięstwo przybliża podopiecznych Diego Simeone do tytułu mistrza Hiszpanii.

Gracze ze stolicy Hiszpanii przystępowali do tego pojedynku podbudowani awansem do półfinału Ligi Mistrzów, z której wyeliminowali niedawno ligowego rywala- FC Barcelonę. Byli zdecydowanymi faworytami konfrontacji z walczącym o utrzymanie beniaminkiem z Elche.

W pierwszej połowie meczu kibice na Vicente Calderon nie zobaczyli bramek. Bardzo dobrze spisywała się defensywa gości. Co więcej, przyjezdni próbowali się odgryzać i dwukrotnie zespół Atletico musiał ratować swoimi interwencjami Thibout Courtois. Świetną sytuację dla gospodarzy zmarnował z kolei David Villa. Były snajper Barcelony nie potrafił skierować piłki do siatki z czterech metrów.

Emocji przybyło w drugiej części spotkania. W 50. minucie Rumun Christian Sapunaru faulował w polu karnym Villę. Z wapna uderzał sam poszkodowany, jednak zrobił to tak lekko, że golkiper rywali obronił.

Zespół Diego Simeone nie przestawał atakować i w 72. minucie objął prowadzenie. Z rzutu rożnego zacentrował Sosa, zaś skutecznym uderzeniem głową popisał się Miranda. Elche ruszyło do ofensywy, licząc na zdobycie wyrównującego gola. Atletico czyhało na kontry i w 89. minucie takową przeprowadziło. Diego Costa został jednak powstrzymany

nieprzepisowo przez Sapunaru, który za to zagranie został odesłany przez sędziego do szatni. Dodatkowo arbiter po raz drugi podyktował w tym meczu jedenastkę, którą tym razem skutecznie egzekwował sam faulowany. Dla Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem było to 27. ligowe trafienie w tym sezonie.

Atletico zbliża się do tytułu mistrzowskiego. Ekipa z Madrytu zgromadziła już 85 punktów i o sześć wyprzedza lokalnego rywala- Real. Elche z dorobkiem 35 punktów plasuje się na 15. pozycji w tabeli.

Atletico Madryt – Elche CF 2:0 (0:0)
Bramki: Miranda 72, Diego Costa (k.) 90+1
Atletico Madryt: Courtois – Juanfran, Miranda, Godin, Luis Filipe – Adrian Lopez (46′ Raul Garcia), Gabi, Tiago, Koke (57′ Diego) – Villa (62′ Sosa), Diego Costa.
Elche: Manu Herrera – Sapunaru, Botia, Suarez, Pelegrin – Coro, Rivera, Sanchez, Javi Marquez (77′ Boakye), Carles Gil (71′ Aaron Niguez) – Cristian Herrera (57′ Fidel).