Premier League. Wymęczone zwycięstwo Chelsea

W drugim niedzielnym meczu 34. kolejki angielskiej Premier League Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe Swansea City 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 68 minucie Demba Ba.

Pierwsza połowa spotkania mimo obiecującego początku nie przyniosła bramek. Przewagę optyczną posiadali goście, którzy przeważali w środku pola, ale tracili koncepcję, gdy zbliżali się pod bramkę Michela Vorma. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenie zmarnował Mohamed Salah. W 6. minucie Branislav Ivanović, z prawej strony boiska, zagrał na 10 metr do Egipcjanina, ale ten uderzeniem z pierwszej piłki trafił minimalnie obok słupka. Godna odnotowania w pierwszej odsłonie jest jeszcze sytuacja z 16. minuty meczu. Wtedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został stoper gospodarzy – Chico, za faul na Andre Schürrle.

Drugie 45 minut miało podobny scenariusz: Chelsea starała się rozmontować defensywę Łabędzi atakiem pozycyjnym. Gospodarze zaś starali się odpowiadać szybkimi kontratakami. I tak oto, w 61. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Wayne Routledge, ale jego strzał ofiarną interwencją zablokował John Terry. Siedem minut później padła pierwsza i jak się później okazało jedyna bramka tego meczu. Szczęśliwym strzelcem był Demba Ba. Reprezentant Senegalu zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie ugrzęzła w siatce bramki strzeżonej przez Vorma.

Mimo ambitnej postawy gospodarzy nie udało im się wyrównać. Najbliżej szczęścia był Jonjo Shelvey, który w 88. minucie dośrodkował w pole karne, ale tam znakomitym refleksem popisał się Petr Cech.

Dzięki dzisiejszej wygranej podopieczni Jose Mourinho pozostali wiceliderami rozgrywek i do prowadzącego Liverpoolu wciąż tracą dwa punkty. Najbliższe spotkanie piłkarze z niebieskiej części Londynu rozegrają w niedzielę 20 kwietnia na Stamford Bridge, gdzie podejmą ostatni w tabeli Sunderland.

Swansea Chelsea 0:1