Premier League. This is it! Manchester wraca do topu!

Kapitalna pierwsza połowa dała zwycięstwo Manchesterowi United, który na własnym stadionie pokonał Tottenham Hotspur 3:0 (3:0) w meczu 29. kolejki Premier League. Londyński zespół został wypunktowany w pierwszych 45 minutach i nie był w stanie zdobyć choćby honorowej bramki. W pierwszej odsłonie United wyglądali jak za starych dobrych czasów, w których menedżerem był Alex Ferguson.

Ledwo się rozpoczął mecz na Old Traforrd, a Tottenham przegrywał już 0:2. W 9. minucie Marouane Fellaini dostał prostopadłe podanie w pole karne i oddał płaski strzał, czym całkowicie zaskoczył Hugo Llorisa. Druga bramka padła 10 minut później. Do piłki po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego doszedł Fellaini, ale jego próba została zablokowana, dobijał jednak skutecznie Michael Carrick, który podwyższył wynik na 2:0. Tottenham nie istniał na boisku, a Mauricio Pochettino pierwszą zmianę wykorzystał już w 30. minucie. Wtedy Andros Townsend został zmieniony przez Mousse Dembele. Ta roszada nic jednak nie dała.

Trzy minuty później błąd popełnił jeden z defensorów gości z Londynu. Futbolówkę przejął Wayne Rooney i wszedł jak w „masło” w obronę przyjezdnych, tym samym pokonując francuskiego golkipera. 3:0! United przypominało drużynę z czasów Sir Alexa Fergusona: agresywną, kreatywną i do bólu skuteczną. W następnej akcji mogło być 4:0, ale nieznacznie pomylił się strzelec trzeciego gola.

Druga połowa w niczym nie przypominała United z pierwszej połowy, które przyjęło defensywną twarz. Tottenham próbował, ale ataki drużyny ze stolicy Anglii były nieskuteczne. Gra przez całą drugą odsłonę toczyła się w środku pola. Najlepszą okazję w samej końcówce zmarnował Harry Kane, z którego strzałem poradził sobie David de Gea.