Premier League. The Citizens dalej od tytułu, sensacyjna klęska Evertonu!

Manchester City nieoczekiwanie zremisował u siebie z Sunderlandem 2:2 w zaległym spotkaniu angielskiej Premier League. Na gole Fernandinho i Nasriego goście odpowiedzieli dwoma trafieniami Wickhama. W drugim dzisiejszym meczu Everton uległ przed własną publicznością Crystal Palace 2:3.

Wspaniale spotkanie rozpoczęli The Citizens. Już w 2. minucie Segio Aguero podał do Alvaro Negredo. Hiszpan przepuścił piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Fernandinho, który precyzyjnym strzałem w krótki róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Goście nie dawali za wygraną. Chwilę później dobrą okazję do wyrównania miał John O’Shea, jednak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował obok bramki Harta. Bardzo niepewna interwencja Vito Mannone w 10. minucie sprokurowała kolejną okazję dla gości. Ostatecznie fatalnie z 8. metrów spudłował Fernandinho. Swoje sytuacje mieli również piłkarze Sunderlandu. Dwukrotnie gola próbował zdobyć Fabio Borini. Za każdym razem uderzał jednak niecelnie.

Drugą odsłonę meczu obie drużyny rozpoczęły z dużym spokojem. Na murawie brakowało klarownych sytuacji do zdobycia gola. W 55. minucie w polu karnym gości znalazł się Sergio Aguero. Argentyńczyk próbował podawać, jednak piłka po rykoszecie sprawiła niemałe trudności włoskiemu bramkarzowi Sunderlandu. Po chwili kibice Manchesteru City pożegnali swojego asa, za którego na boisku zameldował się Stevan Jovetić. Goście nieoczekiwanie obudzili się na ostatnie 20 minut spotkania. W 73. minucie z lewej strony dośrodkowywał wprowadzony po przerwie Emanuele Giaccherini, a z bliska futbolówkę w siatce umieścił Connor Wickham. City musieli wygrać, aby nie stracić dystansu do liderującego w Premier League Liverpoolu. W 80. minucie dobrą okazję zmarnował Dzeko, który przy asyście obrońcy nie trafił z 6 metrów. Po chwili kolejny cios zadał Sunderland. Giaccherini znów dograł do Wickhama, a ten uderzeniem w krótki róg zaskoczył Harta.

Gospodarze zdołali podnieść się tuż przed końcem. Po zagraniu Joveticia w polu karnym znalazł się Nasri. Francuz strzelił wprost w Mannone, jednak po fatalnej interwencji Włocha futbolówka wylądowała w bramce gości. Do końca widowiska wynik nie uległ już zmianie. Dzisiejszy remis mocno oddalił piłkarzy The Citizens od mistrzowskiego tytułu. W tabeli Premier League tracą oni 6 punktów do Liverpoolu i 4 do Chelsea. Do rozegrania zostało im jeszcze jedno zaległe spotkanie.

W drugim dzisiejszym meczu Everton sensacyjnie uległ u siebie Crystal Palace 2:3. Goście prowadzili do przerwy po golu Puncheona. W drugiej połowie na trafienia Danna i Jerome’a The Toffees odpowiedzieli bramkami Naismitha i Mirallasa. Piłkarze z Liverpoolu nie wykorzystali szansy wskoczenia na czwarte miejsce w ligowych rozgrywkach. Na dzień dzisiejszy bliżej występu w Lidze Mistrzów jest Arsenal, który wczoraj pokonał West Ham 3:1.