Premier League. Rooney bohaterem Czerwonych Diabłów

Manchester United pokonał na Old Trafford Sunderland 2:0 (0:0) w meczu 27. kolejki Premier League. Katem Czarnych Kotów został Wayne Rooney, który dwukrotnie w drugiej częśći spotkania pokonał Costela Pantilimona.

W poprzedniej kolejce Manchester uległ Swansea City 1:2 i stracił trzecią pozycję na rzecz Arsenalu Londyn. Powrót na zwycięskie tory nie miał być trudny, ponieważ na drodze piłkarzom Louisa van Gaala stanął Sunderland, który w lidze plasuje się dopiero na 16. pozycji.

Goście nie zamierzali jednak oddać skóry zbyt łatwo i już w 6. minucie mogli prowadzić. Connor Wickham przebiegł z futbolówką kilkadzisiąt metrów i oddał mocny, płaski strzał z siedemnastu metrów. David de Gea interweniował niezbyt pewnie, jednak ostatecznie zdołał zażegnać niebezpieczeństwo. Dwadzieścia minut później po dośrodkowaniu Antonio Valencii mocnym uderzeniem z ostrego kąta popisał się Ashley Young. Jego strzał zablokował John O’Shea. Irlandczyk zrobił to na tyle niefortunnie, że futbolówka trafiła w poprzeczkę. Costela Pantilimona zaskoczyć próbował również Wayne Rooney, ale nie włożył w swój strzał wystarczająco dużo siły.

Po przerwie z boiska został wyrzucony Wes Brown, choć piłkarze gości dawali do zrozumienia, że kartkę powinien otrzymać O’Shea. Arbiter podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Rooney. W końcówce spotkania Anglik ustalił wynik na 2:0 celną główką z najbliższej odległości po centrze Adnana Januzaja. W doliczonym czasie gry sytuację sam na sam z Pantilimonem przegrał Marouane Fellaini, do siatki trafił Ander Herrera, jednak Hiszpan znajdował się na pozycji spalonej.

Manchester odzyskał trzecią pozycję co najmniej do jutrzejszego spotkania Arsenalu. Sunderland nadal plasuje się na szesnastym miejscu z przewagą trzech oczek nad strefą spadkową.